Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Yapımcılığını Süreç Film Ali Gündoğdu'nun üstlendiği, Show TV'nin kahkaha dolu dizisi "Yeni Gelin"in 15. bölüm sezon finali 2. tanıtımı yayınlandı. 1’inci Geleneksel Kalender Bozok Ramazan Şenlikleri’nden renkli görüntülerin ekrana geldiği tanıtım izleyenlerde heyecan yarattı.

YENİ GELİN 15. BÖLÜMDE NELER YAŞANACAK?

"Yeni Gelin"in Cumartesi günü ekrana gelecek sezon finalinde; Bella, seçimini annelikten yana kullanmış; kendi hayatını tehlikeye atmak pahasına ameliyat olmayı reddetmiştir. Fakat Bella’nın bu fedakarlığı bile konaktaki dedikodu kazanını durdurmaya yetmez. Bella’nın çocuk sahibi olamayışı, öncelikle Asiye’yi harekete geçirir. Oğluna, doğurgan bir gelin bulacaktır. Fakat Kalender hem oğluna, hem de gelinine sahip çıkar.

Asiye’nin hevesi kursağında kalmıştır. Şirin, Ferhat’la Dilan’ı birlikte görünce yanlış anlar. Bu kıskançlık krizi ona hayatının hatasını yaptırır. Baran’la Ferhat tekrar karşı karşıya geldiğinde Şirin’in tavrı, Ferhat’ı büyük umutsuzluğa sürükler. Ve genç aşık,  hiç kimseye söylemeden, hayatının kararını alır. Konaktaki küslükler, Bella’nın sağlık durumu ve başka diğer olumsuzluklar; Kalender’in geleneksel ramazan eğlencesini düzenlemesine engel olmaz.

Kalender, mehteranıyla, orta oyunuyla, sazıyla, sözüyle yine her şeyi hazırlamıştır. Bu defa eğlence kadrosuna dünürünü de eklemiştir. Konak halkı, gönlünce bir gece geçirmiş, küsler barışmış, dertler bir geceliğine de olsa unutulmuştur. Fakat konak sakinleri, eğlence gecesinin ardından öyle bir sabaha uyanır ki, kimsenin aklına gelmeyen gelmiş, hiç olmayacak olan olmuştur. Bozok Konağı, yeni bir badirenin eşiğindedir.

Şehirli genç bir kızın yeni gelinlik hallerini konu alan Yeni Gelin dizisinin başrollerini Jessica May ve Tolga Mendi paylaşırken, dizide Mustafa Avkıran, Dağhan Külegeç, Sema Keçik, Lale Başar, Yonca Şahinbaş, Zeynep Kankonde ve Renan Bilek gibi usta oyuncular da yer alıyor.

"Yeni Gelin" sezon finaliyle 17 Haziran Cumartesi günü Saat 20.00'de Show TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

BİR ÖNCEKİ BÖLÜMDE YAŞANANLAR

Kamilla’nın altınları kaçırmaya çalışması başına bela oldu. Bunun üzerine Kalender, Kamilla’nın ellerini kelepçeleyerek Kamil’le yüzleştirdi. Kamilla, hapse girmediği için sevindi fakat Kalender’in verdiği ceza ile hevesi kursağında kaldı. Konağın tüm kadınları Kalender’in verdiği cezadan çok mutlu oldu ve Kamilla’ya kök söktürdü.

Cezaları devam ettiği için Kalender’in eşleri bu durumun tadını çıkaramadı. Kadınlar bunun hırsıyla kendi aralarında kavga etti. Bella ve Hazar tarafındaysa işler bambaşka bir hal aldı. Doktor, Bella’nın hamile kalmasının riskli olduğunu ve ameliyat olması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine ameliyat olmak istemeyen Bella, Hazar’la karşı karşıya geldi. Bella'nın “Anne olmak istiyorum” diyerek tepkisini gösterdiği final sahnesi izleyenlerde heyecan yarattı.