Simmüz Romanı ile çıkış yapan EğitimciYazar Murat Gökyıldız, Manisa Fotoğraf Kafe’de söyleşi düzenledi. Söyleşi arasında, Murat Gökyıldız’a Simmüz romanında geçen çitlembik kahvesi ikram edildi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli 'Yaşam ışığım fotoğraf' projesi kapsamında, 'Yazarlarla söyleşiler' adlı programda, Simmüz Romanı ile çıkış yapan EğitimciYazar Murat Gökyıldız söyleşi düzenledi. Fotoğraf Kafe’de düzenlenen söyleşiye, Manisa Fotoğraf Derneği üyeleri başta olmak üzere kitap severler katıldı. Manisa Fotoğraf Derneği Kurucu Üyesi İsmail Aybey’in moderatörlüğünde gerçekleşen programda Gökyıldız, Simmüz romanı hakkında hazırlanan sorulara cevap verdi.
Söyleşi arasında, Murat Gökyıldız’a Simmüz romanında geçen çitlembik kahvesi ikram edildi. Romanıyla ilgili olumlu tepkiler aldığını dile getiren Gökyıldız, “Simmüz'ün ana karakteri Sabiha için on yılı aşkın bir zaman dilimince çalıştım. Sabiha ile aşk duygusunu kadınsı bir duygusallıkla ele alırken kadınlara yapılan haksızlıklardaki erkeklerin tutumlarını ve ne yazık ki bazı kadınların da entrika girdaplarını nasıl çevirdiklerini tüm çıplaklığı ile kaleme almaya çalıştım. Pek çok okurumun, ‘Yazarın adını okumasaydık bunları yazanın bir bayan olduğuna yemin edebilirdik’ yorumları aslında çok doğru. Çünkü uzun yıllar Sabiha karakterini içimde yaşattım. Attığım adımın biri banaysa biri onaydı. Aldığım nefes ona, verdiğim nefes ise banaydı. Onun gibi düşünür onun gibi konuşur olmuştum. Bu durum beni ve yakınlarımı bir dönem endişeye sevk etti. Aslında okurlarımın dediği gibi bunu yazan Murat Gökyıldız değil Sabiha’ydı” şeklinde konuştu.
Söyleşinin ardından EğitimciYazar Murat Gökyıldız, okuyucuları için kitabını imzaladı.

MANİSA

22 Ağustos 2019 Perşembe

  • İMSAK 04:54
  • GÜNEŞ 06:23
  • ÖĞLE 13:18
  • İKİNDİ 17:02
  • AKŞAM 20:04
  • YATSI 21:27
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER