Manisa’nın Salihli ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Murat Dağıstanlı, akaryakıt fiyatlarındaki yüksek artış, buna paralel olarak maliyetlerin hızla yükselmesinden dolayı kamyoncu esnafının yük değil, dert taşıdığını söyledi.
Manisa’nın Salihli ilçesi Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Murat Dağıstanlı akaryakıt fiyatlarındaki artış sonrası yaptığı açıklamayla kamyoncu esnafların sorunlarını dile getirdi. Ulaştırma sektörünün önemli sorunlarının yer aldığını vurgu yapan Dağıstanlı, ancak kamyoncu esnafının ise büyük yükler altında ezildiğini belirtti. Dağıstanlı “Artık yok oluyoruz, yok. Kamyonumuzu yüklüyoruz, beynimizi yüklüyoruz, bizimle iş yapan tüccar, sanayici ve esnafın zararını kendimize yüklüyoruz. Biz artık bu yükün altından kalkamıyoruz” dedi.
Dağıstanlı “Bu sektör her geçen gün büyük şirketlerin yan kuruluşu haline gelmekte bu büyük şirketlere dolaylı olarak yan gelirler sağlamaktadır. Zengin daha bir zengin olurken, çalıştırdıkları şoförleri hem ağır şartlarda çalıştırıp İstihdamı asgariye indirmekteler hem de ücretlerini kısmaktalar. Dolaylı olarak devletimizi hem vergi zararına uğratmaktalar ve hem de istihdamı azaltarak işsizliği körüklemektedirler. Biz kamyoncular öyle büyük yükler altındayız ki kamyonumuza yüklediğimiz maddesel yükün bir fazlasına beyinlerimize yüklüyoruz. Ülkemizde kamyonculuk yaparak hayatta kalmak, mal varlığını korumak, eşini ve çocuklarını ele güne muhtaç olmadan geçindirmek, çocuklarını okutmak çok mümkün görünmemektedir. Bizim sırtımızdan o kadar çok kazanan var ki artık saymakta zorlanıyoruz” dedi.

MANİSA

15 Ekim 2019 Salı

  • İMSAK 05:51
  • GÜNEŞ 07:12
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:09
  • AKŞAM 18:41
  • YATSI 19:57
Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Manisa haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Manisa Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER