Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

DUYGU NEVŞE ŞENER İLE MASAL SAATİ

Rapunzel

Kurabiye Çocuk

Aslan ve Fare

Pinokyo

Yaşlı Ayakkabıcı ve Cüceler

Kırmızı başlıklı kız

Kral Çıplak

Kaplumbağa ve tavşan

Ağustos Böceği ile Karınca

Çirkin Ördek Yavrusu

Üç küçük domuz masalı

Karga ile Tilki

Bostan Korkuluğu

Güliver ve küçük insanlar

Karınca ve güvercin

Kent faresi ile kır faresi

Yalancı Çoban

İki inatçı keçi

Jack ve Fasulye Sırığı

Bremen Mızıkacıları

Altın saçlı kız ve 3 ayı

 

Kurt ile Yedi Küçük Keçi Yavrusu

19.yüzyıldan bugüne ulaşan Grimm Kardeşler'den efsane bir masal Kurt ile Yedi Küçük Keçi Yavrusu...
Dünyanın sadece iyiliklerle dolu bir yer olmadığını kötülüğün ve kötülerinde olduğunu anlatan, çocuklara kendilerini korumaları için koymaları gereken sınırların da öğreten bir masal.Ceviz Çocuk masalı

Ceviz Çocuk masalı, Grimm Kardeşler'den Parmak Çocuk masalının başka bir versiyonu. Dileklerin kabul olduğu masallar dünyasında ortaya çıkan kahramanımız ceviz çocuk, kendinden büyük maceralar yaşadıktan sonra evine ve ailesine kavuşmanın mutluluğuyla sizleri masalına davet ediyor.

İhtiyar Balıkçı

 

MASAL ANLATICISI DUYGU NEVŞE ŞENER, 1983 İstanbul doğumlu. Orta öğretim, üniversite ve yüksek lisans öğrenimini İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nda tamamladı. Eğitim hayatı boyunca Geleneksel Türk Müzik Kültürü ve Dünya Müzikleri üzerine çeşitli araştırmalar yaptı. 2007 yılından bu yana müzik eğitmenliğinin yanına masal anlatıcılığını da ekledi. Bu alanda birçok kurumda görev aldı, hala devam eden birçok projesi var. Çocuklar ve masallardan aldığı ilhamla 2015 yılından bu yana birçok çocuk şarkısını besteledi. Daha fazla çocuğa ulaşmak için bir dizi konser programında kendi besteleriyle yer aldı ve gönül verdiği bu çalışmalara hala devam ediyor. Aynı zamanda 2019 yılı itibariyle tüm bu projeleri İstanbul Bakırköy’de Peek A Boo Music&Book çatısı altında çocukların yeteneklerini keşfedecekleri müzikle, kitapla, masallarla büyüyecekleri bir mekan topladı.