Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Gündem AÖL sınav sonuçları ne zaman, hangi gün açıklanacak? 2022 AÖL 3.dönem sınavları hangi tarihte bitecek? Açık Lise sınav sonuçları sorgulama erkanı linki
    1

    AÖL 3. dönem sınavlarına katılan öğrenciler gözünü sınav sonuçlarının açıklanacağa tarihe çevirdi. Sınava henüz katılım göstermeyen adaylar ise sınavların hangi tarihte sona ereceğini araştırmaya başladı. Peki Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen AÖL sonuçları ne zaman açıklanacak? 2022 AÖL 3.dönem sınavları hangi tarihte sona erecek? İşte detaylar...

    2

    AÖL 3. DÖNEM SINAVLARI BAŞLADI!

    Açık Öğretim Lisesi sınavı için beklenen hafta geldi. AÖL 3. dönem sınavları 20 Temmuz 2022 tarihi saat 09:30'dan, 29 Temmuz 2022 tarihi saat 23:59'a kadar online (çevrim içi) olarak yapılacaktır.

    AÖL ONLİNE SINAV GİRİŞ EKRANI

    3

    Not: Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

    Not: İlgili Makam Oluru Gereği: Online Sınavla ilgili olarak, "İnternet erişimi olmayan öğrenciler İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına talepte bulunabilirler.

    Engelli öğrenciler ise kendi durumları ile ilgili İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sınav Yürütme Komisyonlarına talepte bulunabilirler.

    Not: Sınav öncesinde sınav sistemine erişim için kullanılan tarayıcı penceresi dışında tüm uygulamalar kapatılacak, sınav sırasında sınav sisteminin erişildiği tarayıcı penceresi dışında herhangi bir pencereye geçiş yapılmayacaktır. Ayrıca arka planda çalışan ve internet bağlantısı kullanan uygulamalar varsa bunlar da kapatılacaktır. Sınav anında başka bir program, tarayıcı veya sayfa açılması hâlinde öğrenciye uyarı mesajı verilecek, açılan program, tarayıcı veya sayfanın kapatılmaması durumunda öğrencinin o derse ait sınavı iptal edilecektir. Öğrencilerimizin cep telefonu veya bilgisayarlarındaki bildirimleri de sınavdan önce kapatmaları gerekmektedir.

    4

    Not: Sınavın ilk günü yaşanabilecek yoğunluktan dolayı öğrencilerimizin, sınavın ilk günü değil de sınav takvimi içerisinde ilerleyen günlerde, özellikle hafta sonu sınav ekranlarına girmeleri daha uygun olacaktır.

    Not: Cezaevi öğrencilerinin kayıt yenilemeleri merkezimiz tarafından engellenmiştir. 18 Temmuz 2022 tarihinden sonra cezaevinden, tahliye, denetimli serbestlik veya hastalık izni sebebi ile dışarı çıkarak 2021-3. Dönem Online(Çevrim içi) sınavına katılmak isteyen öğrencilerin, gerekli belgelerini tamamlayarak Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla merkezimize başvurmaları halinde kayıtları yenilenerek online( çevrim içi) sınava katılmaları sağlanacaktır.

    AÖL SINAVLARI GİRİŞ SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

    5

    AÇIK LİSE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

    Açık lise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz açıklama yapılmadı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuya ilişkin bilgi geldiğinde haberimizde paylaşacağız.

    Haberi Hazırlayan: Türker Üner

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ