Click Here!

Advertisement

Otomobili kışa hazırlarken neleri gözden kaçırıyoruz? Hepimiz kış bakımlarını eksiksiz yapmaya, soğuk hava koşullarına uygun eklentilerle otomobilimizi kışa hazırlamaya özen gösteriyoruz. Peki performansı etkileyen ancak çoğu otomobil sahibinin gözünden kaçan önemli detaylar neler?

 

JANT – LASTİK DONANIMI

Aracınızın jant-lastik donanımı da motor bakımı kadar önemli! Otomobilinizin kış bakımını yaptırdığınızda motor ve yürür aksam ile ilgili hazırlıklarınız tamamlanmış olur. Ancak zorlu kış koşullarında karlı, buzlu ya da yağmur nedeniyle ağırlaşmış zeminde yapılacak yolculuklar düşünüldüğünde otomobilinizin jant ve lastikleri sürüş güvenliğini doğrudan etkiler. Sağlıklı ve keyifli kış yolculukları için aracınızın kış jant-lastik kombinasyonunu gözden geçirmeyi unutmayın. 

 

 

KEYİF VE TASARRUF

Kış yolculuklarınız hem keyifli hem tasarruflu geçsin. Hava ve zemin koşulları, yolculuğu otomobiliniz için daha yorucu hale getirebilir. Özellikle +7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kış jant-lastik kullanımı sadece fren mesafesini kısaltmakla kalmaz, aracınızın ürettiği gücü mükemmel yol tutuşu ile birleştirerek yakıttan tasarruf etmenize de olanak tanır. Güvenle yolculuk ederken düşük yakıt tüketiminin keyfini yaşarsınız. 

 

 

GÜVENLİK

Güvenlikten ödün vermeyin, tarzınızı gösterin. Otomobiliniz için özel olarak üretilmiş kış jant-lastik setleri, kusursuz bir yol tutuşu ve sürüş keyfinin yanı sıra görsel olarak da otomobilinize farklı bir estetik görünüm kazandırır. Farklı zevkleri yansıtan jant-lastik tasarımlarından dilediğinizi seçerek aracınızı hem daha şık hem kışa hazır hale getirmeniz çok kolay.

 

 

JANT – LASTİK FIRSATI

Mercedes-Benz jant-lastik seti indirimiyle kışı fırsata çevirin. Şimdi Mercedes-Benz yetkili servislerinde kış jant-lastik setleri %50’ye varan indirim ve 24 ay garanti avantajıyla sizi bekliyor. Üstelik 4 lastik alana Mercedes me Adapter hediye.