Son Dakika

Meteoroloji bugün uyarı üstüne uyarı yaptı. Bazı illerde kuvvetli yağış, bazı illerde ise kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Kırklareli, Tekirdağ, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Çarşamba); Muğla il merkezi ve batısı ile kıyı Ege'de kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla'nın doğu ilçeleri ve Antalya'nın doğusunda (Manavgat, İbradı, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa) kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 Kg/m2), gece saatlerinden itibaren Adana çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olması bekleniyor.

Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Doğu Akdeniz'de gece saatlerinden itibaren fırtına beklendiğini açıkladı. Hatay Valiliğinin resmi internet sitesinde yer alan açıklamaya göre ise, gece ve yarın Doğu Akdeniz'de havanın sağanak, gök gürültülü sağanak ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur, zamanla kar yağışlı olacağı, yağışların Adana geneli ile Hatay kıyı kesimleri ve Osmaniye civarında etkili olacağı kaydedildi.
Açıklamada ayrıca, rüzgar ve fırtına beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara vatandaşların ve deniz ulaşımında ise balıkçıların, dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

HAVA SICAKLIĞI

Batı kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacağı, kuzeydoğu kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR DURUMU

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

 

METEOROLOJİ UYARILARI

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların bugün (Çarşamba); Muğla il merkezi ve batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla'nın doğu ilçeleri ve Antalya'nın doğusunda (Manavgat, İbradı, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa) kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 Kg/m2), gece saatlerinden itibaren Adana'da kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, yerel su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, deniz üzerinde su hortumu oluşumu vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın bugün (Çarşamba) Güney Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmesi, deniz ulaşımında aksamalar, ağaç ve direk devrilmesi vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Batı Akdeniz'de Kuvvetli Fırtına !

Batı Akdeniz'de yarın (04.01.2018 Perşembe)akşam saatlerinden sonra doğu ve kuzeydoğu yönlerden 7-9 kuvvetinde (70-90km/sa) kuvvetli fırtına bekleniyor. Fırtınanın (05.01.2018 Cuma) sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Güney Ege'de fırtına bekleniyor !

Güney Ege'de yarın (04.01.2018 Perşembe) öğle saatlerinde güney ve güneydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına bekleniyor. Fırtınanın, öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Adana Çevrelerindeki Kuvvetli Sağanak Yağışlara Dikkat!

Bugün öğle saatlerinden sonra Adana çevrelerinde başlayacak olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, akşam saatlerinde etkisini artıracağı ve yarın (Perşembe) gece saatlerine kadar çok kuvvetli (100 kg/m2 civarı) olacağı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

İL İL HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE  8°C
Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL HAVA DURUMU

12°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ  8°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELİ  14°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

BURSA 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Çarşamba) Kıyı Ege ile Muğla il merkezinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Muğla'nın doğusunda kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın Güney Ege'de güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C, 8°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

DENİZLİ °C, 11°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

İZMİR °C, 13°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Çarşamba) kıyılarında yer yer kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

MUĞLA °C, 10°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Çarşamba) il merkezi ve batısında kuvvetli (21-50 Kg/m2), doğusunda kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde (Manavgat, İbradı, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa) kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 Kg/m2, gece saatlerinden itibaren Adana çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın bugün (Çarşamba) güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ADANA °C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA °C, 17°C
Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra doğu ilçelerinde (Manavgat, İbradı, Akseki, Alanya, Gündoğmuş ve Gazipaşa) kuvvetli ve çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

HATAY °C, 12°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MERSİN °C, 15°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölge genelinin çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde doğusunda sis ve pus hadisesi ile buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra güney ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA °C, 11°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, öğle saatlerinden itibaren aralıklı hafif yağmurlu

ÇANKIRI °C, 7°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, akşam saatlerinden itibaren aralıklı hafif yağmurlu

ESKİSEHİR °C, 9°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, öğle saatlerinden sonra aralıklı hafif yağmurlu

KONYA °C, 11°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (çarşamba) öğle saatlerinden itibaren batısı ile zamanla bölge genelinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU °C, 9°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (çarşamba) öğle saatlerinden itibaren hafif yağmurlu

DÜZCE °C, 12°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (çarşamba) öğle saatlerinden itibaren hafif yağmurlu

KASTAMONU °C, 8°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (çarşamba) akşam saatlerinden itibaren hafif yağmurlu

ZONGULDAK °C, 14°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, bugün (çarşamba) öğle saatlerinden itibaren hafif yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu zamanla iç kesimleri çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Amasya ve Tokat çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Yarın (Perşembe) Doğusunun iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

AMASYA °C, 13°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

SAMSUN °C, 17°C
Parçalı ve az bulutlu

TOKAT °C, 11°C
Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

TRABZON °C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerden itibaren Malatya ve Elazığ çevreleri ile zamanla batısının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğusunda yer yer buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ERZURUM °C, 2°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu

KARS °C, 2°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

MALATYA °C, 8°C
Parçalı zamanla çok bulutlu bu akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

VAN °C, 4°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve puslu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman ile gece saatlerinden itibaren Şanlıurfa ve Diyarbakır çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzeydoğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR °C, 11°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

GAZİANTEP °C, 10°C
Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, bugün (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 12°C
Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

SİİRT °C, 10°C
Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde doğusu güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde batısı kuzeyden 5 (40 km/sa); Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde güneyi güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE
Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan, sabah saatlerinde güneyi güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde 2 ila 4 (10-30 km/sa); Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam saatlerinde 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

AKDENİZ
Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de güney ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), batısı 6 (50 km/sa); Doğu Akdeniz'de güney ve güneybatıdan, öğle saatlerinde güneydoğudan , sabah saatlerinde kuzeyi ile öğle saatlerinden itibaren batısı kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz'in batısı ile Doğu Akdeniz'in doğusu yer yer 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: :Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu; Rüzgâr: Güney ve güneybatıdan, doğusu zaman zaman güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.

GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ

Değerli Haberturk.com okurları.

Haberturk.com ekibi olarak Türkiye’de ve dünyada yaşanan ve haber değeri taşıyan her türlü gelişmeyi sizlere en hızlı, en objektif ve en doyurucu şekilde ulaştırmak için çalışıyoruz. Yoğun gündem içerisinde sunduğumuz haberlerimizle ve olaylarla ilgili eleştiri, görüş, yorumlarınız bizler için çok önemli. Fakat karşılıklı saygı ve yasalara uygunluk çerçevesinde oluşturduğumuz yorum platformlarında daha sağlıklı bir tartışma ortamını temin etmek amacıyla ortaya koyduğumuz bazı yorum ve moderasyon kurallarımıza dikkatinizi çekmek istiyoruz.

Sayfamızda Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına ve evrensel insan haklarına aykırı yorumlar onaylanmaz ve silinir. Okurlarımız tarafından yapılan yorumların, (yorum yapan diğer okurlarımıza yönelik yorumlar da dahil olmak üzere) kişilere, ülkelere, topluluklara, sosyal sınıflara ırk, cinsiyet, din, dil başta olmak üzere ayrımcılık unsurları taşıması durumunda yorum editörlerimiz yorumları onaylamayacaktır ve yorumlar silinecektir. Onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisinde aşağılama, nefret söylemi, küfür, hakaret, kadın ve çocuk istismarı, hayvanlara yönelik şiddet söylemi içeren yorumlar da yer almaktadır. Suçu ve suçluyu övmek, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suçtur. Bu nedenle bu tarz okur yorumları da doğal olarak Haberturk.com yorum sayfalarında yer almayacaktır.

Ayrıca Haberturk.com yorum sayfalarında Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde doğruluğu ispat edilemeyecek iddia, itham ve karalama içeren, halkın tamamını veya bir bölümünü kin ve düşmanlığa tahrik eden, provokatif yorumlar da yapılamaz.

Yorumlarda markaların ticari itibarını zedeleyici, karalayıcı ve herhangi bir şekilde ticari zarara yol açabilecek yorumlar onaylanmayacak ve silinecektir. Aynı şekilde bir markaya yönelik promosyon veya reklam amaçlı yorumlar da onaylanmayacak ve silinecek yorumlar kategorisindedir. Başka hiçbir siteden alınan linkler Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında paylaşılan tüm yorumların yasal sorumluluğu yorumu yapan okura aittir ve Haberturk.com bunlardan sorumlu tutulamaz.

Haberturk.com yorum sayfalarında yorum yapan her okur, yukarıda belirtilen kuralları, sitemizde yayınlanan Kullanım Koşulları’nı ve Gizlilik Sözleşmesi’ni peşinen okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Bizlerle ve diğer okurlarımızla yorum kurallarına uygun yorumlarınızı, görüşlerinizi yasalar, saygı, nezaket, birlikte yaşama kuralları ve insan haklarına uygun şekilde paylaştığınız için teşekkür ederiz.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
2000
  • Misafir 04 Ocak 2018 Perşembe 08:38
    Uffffffffff ya ne zaman yagcak yok yok yok erzurumami tasinsam :-)
  • Misafir 03 Ocak 2018 Çarşamba 15:58
    kar yok İstanbul heyecan yapmayın
  • Misafir 04 Ocak 2018 Perşembe 08:39
    Eve ya :cry:
Tüm yorumları göster(8)
Kalan karakter : 2000
adblock
Adblocker kullanıyorsunuz.

Değerli okurumuz,
Farkında olarak veya olmayarak Adblocker (Reklam Engelleyici) kullanarak sitemizi ziyaret etmektesiniz. Habertürk olarak size en hızlı, en doğru ve en tarafsız haberleri sunmak için büyük bir ekiple çalışıyor ve yılda yüz binlerce haber üretip beğeninize sunuyoruz. Bizim de bu kapsamda maliyetlerimizi karşılayabildiğimiz tek gelir kalemimiz, internet reklamları.

Elimizden geldiğince bu reklamların sizi rahatsız etmemesi için azami özen göstermeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda AdBlock (Reklam Engelleme) aracınızda haberturk.com alan adını beyaz listeye almanızı, veya bu alan adında engelleyiciyi kapatmanızı ve tüm internet sektörünün sağlıklı gelişimi için Adblock aracınızı kaldırmanızı rica ediyoruz.

Bunun karşılığında gösterdiğimiz reklamları okuma deneyiminizi rahatsız etmeyecek şekilde azaltacağımıza söz veriyoruz.