Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Süper Loto sonuçları, Milli Piyango İdaresi'nin (MPİ) bu akşam gerçekleştirdiği çekilişle birlikte açıklandı. Süper Loto'da 1'den 54'e kadar sıralı rakamlardan oluşan toplar bir kürenin içine atılıyor. Küreden belirlenen 6 rakamı, tek bir kolonda bilen talihliler büyük ikramiyeyi almaya hak kazanıyor. Son 5 haftadır Süper Loto'da 6 bilen çıkmadığı için 13 buçuk milyon liralık ikramiye bu akşama devretmişti. Bu hafta verilecek büyük ikramiye miktarı ise 16 milyon 591 bin lira olarak belirlendi. Süper Loto çekilişine dair detaylar haberimizde...

SÜPER LOTO SONUÇLARI 19 MART 2020: 12 - 17 - 19 - 35 - 44 - 49

Süper Loto çekiliş sonuçları 12 - 17 - 19 - 35 - 44 - 49 olarak belirlendi. Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından her hafta Perşembe günleri saat 21.15'te gerçekleştirilen Süper Loto çekilişi www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlanıyor. Bu akşamki Süper Loto sonuçlarına göre 6 bilen çıkmadı ve 16 buçuk milyon liralık büyük ikramiye bir sonraki çekilişe devretti. Diğer ikramiye bilgileri şöyle:

6 Bilen Kişi Sayısı6. Devir Kişi Başına Düşen İkramiye16.591.900,43 TL
5 Bilen Kişi Sayısı78Kişi Başına Düşen İkramiye8.943,30 TL
4 Bilen Kişi Sayısı4.612Kişi Başına Düşen İkramiye164,10 TL
3 Bilen Kişi Sayısı92.898Kişi Başına Düşen İkramiye13,75 TL

HABERTÜRK'ÜN ŞANS OYUNLARI SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

SÜPER LOTO HAKKINDA

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-54 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir.

Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez.

Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Süper Loto oyununda büyük ikramiye bilen olmadığı sürece diğer haftalara devredecektir.

Süper Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

* (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

* (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

* (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.