Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
HABERTURK.COM

Re-Pie Portföy, Birinci Karma Teknoloji Girişim Fonu’na dahil ettiği Musixen uygulaması ile birlikte teknoloji odaklı yenilikçi start-up yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Sanal ortamda konser ve canlı performanslar ile eğlence dünyasında yeni bir alışkanlık yaratan Musixen yurtdışı açılımına yönelik ilk girişimini Azerbaycan’a yaptı. Yerli uygulama daha sonra ise Orta Doğu ve Kuzey Afrika, Avrupa ve Amerika pazarında faaliyete geçmeyi planlıyor. Re-Pie Portföy’ün yatırımı sonrası Musixen’in değerlemesi 4.5 milyon dolara ulaştı.

'PORTFÖYÜ 5 MİLYAR TL’YE ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ'

Musixen’in yerel ve uluslararası pazarlardaki yüksek büyüme potansiyelini değerlendirerek yatırım kararı aldıklarını belirten Re-Pie Portföy Yönetim Kurulu Başkanı Emre Çamlıbel, "Inofab ve Skysens gibi hızlı büyüyen şirketlerin yer aldığı bu fonumuza yenilikçi iş modeli ile fark yaratan Musixen’i de dahil ettiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

2021 yılı içerisinde fintech, enerji, gıda ve teknoloji sektörlerinde yapacakları yeni yatırımlarla mevcut 21 aktif fonu 30'a çıkaracaklarını söyleyen Çamlıbel, "Atacağımız stratejik adımlarla 3.6 milyar TL olan portföy büyüklüğümüzü bu yıl sonunda 5 milyar TL'ye ulaştırmayı hedefliyoruz. Musixen’in portföyümüze katılması, bu hedef doğrultusunda ilerlerken elimizi güçlendiren çok önemli bir yatırım oldu” şeklinde konuştu.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri