Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Survivor'da ilk olarak All Star takımında yarışmaya başlayan Nagihan Karadere, daha sonrasında Gönüllüler takımına geçti ve yarışmaya başladı. Performansıyla dikkat çeken ve daha önceden yarıştığı Survivor'da da iyi performans gösterdi. Peki Nagihan Karadere kimdir? Survivor Gönüllüler Nagihan kimdir?

NAGİHAN KARADERE KİMDİR?

Survivor'ın 2018 All Star kadrosunda mücadele eden milli atlet Nagihan Karadere 1984 doğumlu, Fenerbahçe'de yetişti ve sürat koşuları branşında birçok müsabakaya katıldı.

13-14 Eylül 2003 tarihlerinde Köstence'de düzenlenen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonası'nda 400 metre branşında altın madalya kazandı. Aynı şampiyonada 4x 400m bayrak yarışında gümüş madalya 4x100m bayrak yarışında bronz madalya kazandı.

Çin'in Shenzhen şehrinde düzenlenen 2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları'nda 4x400 metre bayrak yarışında gümüş madalya kazanan Türk milli takımında yeraldı, ayrıca 400 metre engelli yarışında bronz madalya kazandı.

Sporcu kimliği ile öne çıkan Nagihan Karadere daha önce Survivor'da rakiplerini zorlamış ve büyük iz bırakmıştı. Nagihan Karadere bu kez Şampiyon olmak istiyor.