KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Nuray Çohan

Nuray Çohan, 1968 yılında Tekirdağ’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Tekirdağ’da tamamladı. Trakya Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden 1990 yılında mezun oldu. Lisans öğrenimini tamamladığı 1990-1992 yılları arasında Tekirdağ’da AKÜN Mühendislik Mimarlık firmasında yönetici mimar olarak görev aldı. Bursa Koleksiyon Mobilya AŞ şirketinde satış müdürü olarak 1 yıl çalıştı.

Hürriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde mimari proje ve tasarım derslerinde eğitim verdi. Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde temel tasarım derslerinde mimar olarak eğitim verdi. 1992 yılından itibaren kendi aile şirketlerinde mimari proje, dekorasyon ve inşaat yapım departmanlarında yer aldı.

2009 yerel seçimlerinde CHP Osmangazi İlçe Belediye Meclis Üyesi adayı oldu. 2009-2010 CHP Osmangazi İlçe Kadın Kolu Başkanı olarak görev yaptı. 2011 yılında Bursa milletvekili adayı oldu. 2012 yılında parti meclis üyesi adayı oldu. İş ve İşçi güvenliği konusunda çalışmalar yapmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışında yenilenebilir enerji konusunda araştırmalar yapmaktadır. Kentsel dönüşüm, çevre ve şehir planlama konusunda tez hazırlamaktadır. Türkiye çapında ihtiyacı olan köy okulları ve öğrencileri yararına okulların ihtiyaçları doğrultusunda "Bir Damla Su " projesini oluşturdu ve yürütüyor. BALGÖÇ üyesi, BTSO üyesi, Mimarlar Odası üyesi, Bursa Mimar Mühendis İşadamları Derneği üyesi, Çağdaş Eğitim Kooperatifi üyesi, Bursa Serhat Kars Derneği üyesi, Atatürkçü Düşünce Derneği üyesi, Bursa Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Başkanı, Cumhuriyet Kadınları Derneği üyesi, Bursa Tekirdağlılar Derneği üyesi, Bursa Sağlık ve Eğitim Vakfı Başkan Yardımcısı, Mimarlık Vakfı üyesi, BURTİMDER üyesi.

Evli ve iki çocuk annesi olan Nuray Çohan, İngilizce bilmektedir.