Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Şehir hastanelerini, özellikle bulunduğu bölgelerde sağlıkta zirve, hastanın sevkinin yapılmadığı son nokta olarak görüldüğü, hem teknik alt yapısı hem branş çeşitliliği hem insan kaynağı hem mükemmeliyet merkezleri hem de üniversite ile kullanım ve iş birliği son nokta olarak hizmet veren bir sağlık üssü olarak markalaştırmak istiyoruz" dedi.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Böbrek Nakli Merkezi'nin açılışını gerçekleştiren Bakan Koca, daha sonra çocuk servisinde yatan hastaları ziyaret etti, oyuncak verdi.

Yapımı devam eden Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Bakan Koca, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Programı kapsamında AK Parti İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Bakan Koca, burada yaptığı konuşmada, sağlıkta yeni dönemde 82 milyon vatandaşın hakkaniyetli, kaliteli ve nitelikli bununla birlikte sürdürülebilir bir sağlık hizmetine kavuşmasını kendilerine hedef olarak koyduklarını kaydetti.

"9'UNCU ŞEHİR HASTANESİ 14 MART'TA AÇILACAK"

Koca, bu çerçevede özellikle hasta memnuniyetiyle birlikte sağlık çalışanlarının memnuniyetini esas alan ve temelde hasta ve hekim ilişkisini güvenilir bir ortamda sağlık hizmetini verebilir olmayı sağlamak üzere gayret içinde olacaklarını ifade ederek, "Sağlıkta geldiğimiz noktada Türkiye önemli bir mesafe kaydetti ve her geçen gün bu noktada ilgili il ve bölgelerde nitelikli, fizikli yapılarıyla da daha güçlü yapılar oluşturmaya devam ediyoruz. Özellikle son dönem sayın Cumhurbaşkanımızın 'benim hayalim' dediği şehir hastanelerinin yapımına hiç ara vermeden hem ihalelerini yaparak hem de fiziki şartlarını, inşaatlarını devam ettirerek sürdürmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Bugüne kadar da 8 şehir hastanesinin açılışının yapıldığını, 9'uncu hastaneyi ise 14 Mart Tıp Bayramı'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açacaklarını dile getiren Koca, "3 haftaya lakın zamandır hasta kabulüne başlandı, dünyanın 3, Avrupa'nın en büyük kapasitesiyle yapılmış bir hastanenin açılışı olacak. Şehir hastanelerini, özellikle bulunduğu bölgelerde sağlıkta zirve, hastanın sevkinin yapılmadığı son nokta olarak görüldüğü, hem teknik alt yapısı hem branş çeşitliliği hem insan kaynağı hem mükemmeliyet merkezleri hem de üniversite ile kullanım ve iş birliği son nokta olarak hizmet veren bir sağlık üssü olarak markalaştırmak istiyoruz" şeklinde konuştu.