Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Karnı ağrıyor diye ailesi tarafından hastaneye götürülen 5 yaşındaki Meryem sağ elini kaybetti. İddiaya göre takılan serum sonrası oluşan kangren nedeniyle küçük Meryem sağ elini kaybetti. Savcılık ise 'dava açılmasına gerek yok' dedi.

Avukat Emel Özbek ise; "Adli Tıp raporu bu basit bir komplikasyon diyor. Ancak burada açık bir hekim hatası var" dedi. Yozgat'ta yaşayan Meryem geçen yıl Şubat'ta üşüttüğü gerekçesiyle Yozgat Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Takılan serumdan sonra eli şişen ve moraran küçük Meryem Ankara'ya sevkedildi. Ama artık eli için yapılabilecek bir şey kalmamıştı. Eli kangren olan Meryem'in sağ eli kesildi. Meryem'in ailesi bu hataya sebep olan doktorlar ve hemşireler hakkında şikayetçi oldular.

"Meryem karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gidip kolu olmadan çıktı" diyen Özbek, savcılığın dava açılmasına gerek görmediğini, kimsenin kusurlu bulunmadığını açıkladıklarını söyledi.

Avukat Özbek, bu defa Meryem'in öncesi ve sonrası ile ilgili daha detaylı bir rapor beklediklerini söyledi. Tekrar aynı sonuçla karşılaşırlarsa haklarını arayacaklarını ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne vaşvuracaklarını açıkladı.