Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde geçirdiği iş kazası sonucu başından ağır yaralanan ve beyninde hasar olduğu belirlenen şahıs, başarılı bir ameliyat ile sağlığını kavuşturuldu.

Şanlıurfa'nın Halfeti ilçesinde iş kazası geçiren Mehmet K. (41), ağır yaralandı. Ambulansla Halfeti Devlet hastanesi'ne kaldırılan şahıs durumu ağır olması nedeniyle Birecik Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada tedavi altına alınan şahıs kafatasının kırıldığı beyin kısmı dışarıda olduğu ve kafatası kemiğinin beyine zarar vermesinden dolayı beyin kanaması tespit edildi. Şahıs acil olarak ameliyata alındı.

TEKRAR AMELİYAT OLACAK

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Osman Dönmez tarafından yapılan başarılı ameliyat sonunda hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu belirtildi. Dönmez, "41 Yaşındaki erkek hastamızın iş kazası sonucu Halfeti Devlet Hastanesi'nden hastanemiz acil servisine sevk edilmiş. Acil servisteki muayenesinde paryetooksipital bölgede (baş arka kısmında) yaklaşık 10 cm uzunluğunda kesik olduğu ve bu alanda kemik yapının parçalandığı, beyin dokusunun dışarı doğru geldiği görüldü. Hastaya çekilen tomografide kemik fragmanların beyne battığı ve o bölgede parankim içi beyin kanaması olduğu görüldü. Hasta acil olarak ameliyata alındı, parankim içindeki kemik parçalar çıkarıldı. Kanaması boşaltıldı, hasarlı olan beyin zarını müdahale edildi. Hastanın beyni ödemli olduğu için çıkarılan kemik parça yerine konmayarak hastanın sağ uyluk bölgesine gömüldü. Hastamızın tedavisi şuanda sorunsuz olarak devam etmekte olup sürekli gözetim altında bulundurularak takibi yapılmaktadır. Birkaç gün içerisinde hastanın taburcu olması planlanmakta olup, hastanın beyninin iyileşme süreci tamamlandığında hasta tekrar ameliyat edilerek kemik dokusu yerine yerleştirilecektir" diye konuştu.

İHA