Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

İzmir'de düşme sonucu sağ bacağında parçalı kırık oluşan 100 yaşındaki Ayşe Sürer, Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Ortopedi Kliniği'nde geçirdiği başarılı operasyon sonucu sağlığına kavuştu. Hastanenin en yaşlı hastası olarak kayıtlara geçen Ayşe Sürer, kendisini ameliyat eden ekibe teşekkür etti.

Foça Gerenköy'de yaşayan dört çocuk annesi Ayşe Sürer "Ben 100 yaşındayım, her işimi kendim yapıyorum. Spor yapmayı çok severim. Banyoda ayağım kayınca düştüm ve sağ bacağımın üst tarafı kırıldı. Çocuklarım beni bu hastaneye getirdiler. Ameliyat oldum ve bir aya yakın yattım. Çok güzel bir hastane, çalışanlar güler yüzlü çok şükür iyiyim. Doktorum Asım Bey sağ olsun ömrüme ömür kattı. Bana çok iyi baktılar. Böyle modern ve konforlu bir hastaneyi bize kazandırdıkları için bakanlığımıza teşekkür ediyorum, Allah devletimize kuvvet versin" dedi.

Operasyonu gerçekleştiren Ortopedi Uzmanı Dr. Asım Taymaz ise "Hastamız daha önce de bir operasyon geçirmiş ve kalçasına protez takılmış. Yaşından dolayı kemikler ileri derecede protik (kemik erimesi) olduğundan küçük bir travma ile uyluk kemiğinden kırılmış olarak hastanemizin acil servisine başvurdu. Hastamızın 100 yaşında olması ve kemik yapısının çok zayıf olması nedeni ile özellik arz ediyordu. Operasyonda kırılmış bölgeyi vida, plak ve çelik kablolarla tespit ettik. Başarılı bir operasyon oldu. Ayşe teyzemizin ameliyat sonrası kontrolünde durumunun iyiye gittiği ve eski sağlığına kavuşmaya başladığını görmek beni ve ekip arkadaşlarımı çok mutlu etti" dedi.

HABERTÜRK HABER MERKEZİ