Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Aksaray'da eşekten düşerek sol kalçası kırılan yaşlı adam, kalça protezi yapılarak tedavi edildi.

Aksaray'da yaşayan 76 yaşındaki Ramazan Tezgel, tarlayı sürmeye eşekle gittiği sırada dengesini kaybederek düştü. Sol kalçası kırılan Ramazan Tezgel, yakınları tarafından Aksaray Devlet Hastanesi'ne götürüldü. İlk müdahalesi yapılan yaşlı adam, ambulansla özel bir hastaneye sevk edildi. Ramazan Tezgel, Ortopedi Travmatoloji ve El Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Tunç Cevat ve ekibinin gerçekleştirdiği operasyonun ardından kalça protezi yapılarak tedavi edildi.

1,5 GÜN YOĞUN BAKIMDA YATTI

Başarılı bir ameliyat geçirdiğini ifade eden Ramazan Tezgel, başından geçen talihsiz olayı anlatarak, "Eşekten düştüm. Aksaray Devlet Hastanesi'nden ambulans ile başka bir hastaneye geldim. Burada ameliyat oldum. 1,5 gün yoğun bakımda yattıktan sonra buraya yatağıma getirdiler. Çok şükür Allah'a iyiyim" dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren ekip adına konuşan Prof. Dr. Tunç Cevat Öğün, "76 yaşında erkek hastamız hem kalça çıkığı hem de ileri derece kireçlenmiş kalçaya sahipti. Bir de üzerine düşme sonucu kalçada kırık eklenmişti. Tümünün tedavisi hem kırığın hem de kalça çıkığının kireçlenmesinin tedavisini kalça protezi yaparak çözmüş olduk. Şu an hastamız bacağının üzerine basıp yürüyebiliyor. Herhangi bir sıkıntısı yok. Takibe devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

İHA