Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, çocukluğundan itibaren aşırı kilo problemleri yaşayan ve 172 kilo ağırlığında olan Mahmut Bayraktar, özel bir hastanede geçirdiği laparoskopik (kapalı) obezite ameliyatı sonrası 10 ayda 75 kilo vererek 97 kiloya düştü.

Mahmut Bayraktar'a uyguladıkları ameliyat hakkında bilgi veren Obezite ve Reflü Cerrahisi Uzmanı Genel Cerrah Op. Dr. Cavit Göktaş, obezitenin sağlık sorunlarına büyük ölçüde etki ettiğini söyledi. Göktaş, "10 ay önce, 10 yıldır iyileşmeyen varis yarasıyla obezite ameliyatı için bize başvuran hastamız Mahmut Bey, hem yarasından, hem de fazla kilolarından kurtulmuş oldu. Ona ömür boyu sağlık diliyorum. Bu işin güzelliği bu tebessüm olsa gerek" dedi.

Ameliyat sonrası 172 kilodan 97 kiloya düşen Mahmut Bayraktar ise, "10 ayda 172 kilodan 97 kiloya düştüm. Şu an çok mutluyum. Ameliyat olduktan sonra iyileşmeyen yaralarım kapandı. Kendimi şu an çok rahat hissediyorum. Beni sağlığıma kavuşturan doktoruma çok teşekkür ediyorum. Hem sağlığım düzeldi, hem kilo verdim" diye konuştu.