Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
AA

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan Seğmen ailesinin 5 çocuğundan en küçüğü olarak 18 Nisan 2012'de dünyaya gelen Berat Seymen'in hikayesi, aynı hastalıkla mücadele eden ailelere örnek teşkil edecek nitelikte...

Yaşıtları kreşlerde sosyalleşip farklı el becerileri ve spor aktiviteleriyle kendilerini geliştirirken, küçük Berat'a serebral palsi (beyin felci),epilepsi, sekonder otizm, skolyoz ve yüzde 99 görme kaybı tanısı konuldu.

Yaşam mücadelesi veren minik Berat, bir adım atabilmek ümidiyle her gün anne ve babasıyla İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna kilometrelerce yol kat ediyor.

KAMPANYAYA "4543"TEN MESAJLI DESTEK

Küçücük bedeniyle insan üstü mücadele sergileyen Berat'ın, engellerinin büyük ve hayati kısmını aşması için tedavisine Amerika Las Vegas'ta Children's Hospital of Orange County'de devam edilmesi gerekiyor. Berat'a, ayrıca San Rafael'de dünyaca ünlü fizyoterapist Anat Baniel tarafından beynin öğrenme ve algılama potansiyelini artırmayı amaçlayan bir tedavi uygulanacak.

Ancak Amerika'daki bu tedaviler, Berat'ın ailesinin ekonomik sınırlarını zorluyor. Berat'ın sağlığına kavuşacağı günü dört gözle bekleyen ailesi, bu konuda da mücadelelerini sürdürüyor. Berat'ın müzisyen olan babası Murat Seğmen (42) ve ev hanımı annesi İlknur Seğmen (38),çocuklarının sağlığına kavuşması amacıyla gerekli olan yaklaşık 1 milyon TL'yi bulan tedavi masrafları için valilik izniyle 20 Mayıs 2016'da yardım kampanyası başlattı.

Berat'ın yaşam mücadelesine destek vermek isteyen vatandaşlar, faturalı telefon hatlarından "4543"e mesaj atarak 5 TL bağışta bulunabiliyor. Ayrıca Ziraat Bankasında açılan Şube Kodu 0129 HS. NO: 4360 1014-5003 ve IBAN: TR 26 0001 0001 2943 6010 1450 03 yasal yardım hesabına da istenilen miktarda yardım yapabiliyor.

DOĞDUĞUNDAN BERİ YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR!

Küçük Berat'ın yaşam mücadelesi doğduğu gün başladı. İhmal sonucu doğumu 4 gün geciken ve anne karnında kendi dışkısını yediği için zehirlenen Berat, doğumdan hemen sonra Ünye'deki özel bir hastanede kuvözde 3 kez beyin kanaması geçirdi, ardından bir hafta yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Durumunun ağırlaşması üzerine Samsun'daki özel bir hastanenin yoğun bakım ünitesine nakledilen Berat, yaşam mücadelesini kazandı. Serebral palsi (beyin felci),epilepsi, sekonder otizm, skolyoz ve yüzde 99 görme kaybı tanısı konulan Berat'ın ailesi, en küçük evlatlarının tedavisi için diğer çocuklarını memlekette bırakarak İstanbul'a taşındı. İki yıl önce serebral palsi uzmanı doktorların uyguladığı tedavilerle, bu hastalıktan kurtulma aşamasında çok büyük yol kat eden küçük Berat, beyninin zeka bölümünde hasar az olduğu için üst seviye tedavilere cevap verdi.