Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

– Samsun’da öğle namazı çıkışında toplanan vatandaşlar Kurban Bayramı öncesinde fanatik Yahudilerin Kudüs'te Haremi Şerif’e yönelik baskını ve İsrail’in buna göz yummasına tepki gösterdi.
Büyük Cami önüne gerçekleştirilen eylemde bir basın açıklaması yapılarak, “Mescidi Aksa’ya baskın çağrıları yapan fanatik Siyonistler dün gruplar halinde Mescidi Aksa’nın güneybatısındaki kapısından Haremi Şerif’e saldırdılar. Siyonist rejim polisinin desteğini arkasına alarak Mescidi Aksa’nın avlusuna giren gruplar avluda ayinler gerçekleştirdiler ve saldırgan eylemlerde bulundular. Tapınak grupları adıyla organize olan bu Siyonist oluşumlar doğrudan İsrail’deki Siyonist iktidarın planlarının bir parçası olarak sistematik olarak saldırılar düzenlemektedirler. Ramazan’daki şanlı direniş karşısında hezimet yaşayan terör rejimi o zilletten ders çıkarmamış olacak ki yeni saldırıları çeteler eliyle organize etmektedir. Siyonist terör rejimi sistemli bir şekilde hem Müslüman kanı dökmeye hem de adım adım Mescidi Aksa’yı Filistin topraklarını işgal etmeye devam etmektedir” denildi.
Sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen eyleme Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın ve vatandaşlar da katılarak destek verdi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Samsun haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Samsun Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER