Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sayısal Loto sonuçları için heyecan dün akşamki çekilişle sona erdi. Sayısal Loto'da 1'den 49'a kadar sıralı rakamlardan oluşan toplar bir kürenin içine atılıyor. Küre içerisinden belirlenen 6 şanslı rakamı aynı kolon içerisinde bilen talihliler büyük ikramiyeyi almaya hak kazanıyor. Sayısal Loto çekilişi, Çarşamba ve Cumartesi günleri olmak üzere haftada 2 defa gerçekleştiriliyor. 29 Temmuz 2020 Sayısal Loto çekilişine dair detaylar haberimizde.

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI 29 TEMMUZ: 03 - 05 - 25 - 41 - 45 - 49

Milli Piyango İdaresi (MPİ) tarafından her hafta çarşamba günleri gerçekleştirilen Sayısal Loto çekilişi saat 21.45'te www.mpi.gov.tr adresi üzerinden canlı yayınlanıyor. Dün akşamın kazandıran rakamlarına göre 6 bilen çıkmadı ve büyük ikramiye devretti. Diğer ikramiye bilgileri ise şöyle:

SAYISAL LOTO ÇEKİLİŞ SONUÇLARI

6 Bilen Kişi Sayısı

1. Devir Kişi Başına Düşen İkramiye 1.188.164,75 TL
5 Bilen Kişi Sayısı

98

Kişi Başına Düşen İkramiye 4.849,90 TL
4 Bilen Kişi Sayısı 4.329 Kişi Başına Düşen İkramiye 82,45 TL
3 Bilen Kişi Sayısı

77.238

Kişi Başına Düşen İkramiye

12,30 TL

SAYISAL LOTO NEDİR?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun" olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri Genel Müdürlük ile Şube Müdürlüklerince (Şube Müdürlükleri 500.000 TL.'ye kadar) ödenmektedir...

Haberi Hazırlayan : Helin Genç