Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sayısal Loto çekilişi için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Milli Piyango İdaresi (MPİ) Sayısal Loto çekilişini yaptı ve bu haftanın şanslı rakamlarının kimlere ne kadar kazandırdığı belli oldu. Geçen hafta Mersin Tarsus'tan 1 talihli 6 bilerek 3 milyon 345 bin 717 liralık ikramiyenin tek başına sahibi olmuştu. Sayısal Loto'nun bu haftaki ve geçen haftaki çekiliş sonuçlarına dair deylar haberimizde.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI - 30 HAZİRAN: 6 - 7 - 17 - 18 - 20 - 46

Milli Piyango İdaresi'nin (MPİ) resmi internet sitesi olan www.mpiçgov.tr adresinde saat 21.15'te Sayısal Loto'nun bu akşamki çekilişi canlı yayınlandı. Sayısal loto sonuçlarına göre Eskişehir Tepebaşı'ndan bir talihli 6 bilerek 1 milyon 714 liralık ikramiyenin sahibi oldu. Diğer ikramiye bilgileri ise şöyle:

6 Bilen Kişi Sayısı 1 Kişi Başına Düşen İkramiye 1.714.105,15 TL
5 Bilen Kişi Sayısı 133 Kişi Başına Düşen İkramiye 5.429,00 TL
4 Bilen Kişi Sayısı 7.556 Kişi Başına Düşen İkramiye 72,40 TL
3 Bilen Kişi Sayısı 138.242 Kişi Başına Düşen İkramiye 11,05 TL

SAYISAL LOTO SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

SAYISAL LOTO'NUN GEÇEN HAFTAKİ SONUÇLARI - 23 HAZİRAN 2018: 01 - 03 - 10 - 19 - 24 - 42

Sayısal Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen bir kişi, 3 milyon 345 bin 717 lira 60 kuruş ikramiyenin sahibi oldu.

Milli Piyango idaresinden yapılan açıklamaya göre, bu haftaki çekilişte 5 bilen 138 kişi 5 bin 817 lira 25'er kuruş, 4 bilen 8 bin 239 kişi 73 lira 45'er kuruş, 3 bilen 153 bin 410 kişi 11 lira 10'ar kuruş ikramiye kazandı.

Büyük ikramiyeyi kazanan talihli kuponunu Mersin'in Tarsus ilçesinde yatırdı.

SAYISAL LOTO NEDİR, NASIL OYNANIR?

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca " oyun " olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, "Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır." olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

* (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,

* (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,

* (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğü tarafından ödenecektir.