KATEGORİLER

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

Sevda Erdan Kılıç

1980 yılında Eskişehir’de dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimini Eskişehir’de tamamladı.1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanıp İzmir’e geldi. 2002 yılında mezun olup ve stajını tamamladıktan sonra 2003 yılında serbest avukat olarak meslek hayatına başladı.

Üniversite öğrencisi olduğu dönemde 1999 seçimleriyle birlikte aktif olarak Cumhuriyet Halk Partisinde siyaset yapmaya başladı. Buca gençlik kolları çalışmalarına katılıp ve Buca Gençlik Kolu İlçe Yöneticisi olarak görev yaptı. 8 yıl aradan sonra 2004 yılında yapılan Gençlik Kolu Kongrelerinde İl Gençlik Kolu Başkanı seçildi.

2006 yılında yapılan İl Kongresinde İl Disiplin Kurulu Üyesi seçildi. Bu görevi yaklaşık 3 buçuk yıl sürdü. Aynı zamanda bu süre içerisinde CHP’yi temsilen İzmir Valiliği İl İnsan Hakları Kurulunda görev aldı. 2011 yılında Genel Merkez tarafından İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

2011 genel seçimlerinde Gençlik Kollarından ve Seçim –Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı ve sonrasında İl Yönetim Kurulunda yapılan seçim ile İl Sekreteri seçildi.

2012 yılında çarşaf listeyle yapılan İl Kongresinde yeniden önetim Kurulu Üyesi oldu ve yeniden İl Sekreteri seçilerek görevine devam etti. 2015 Genel seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak üzere 25.12.2014 tarihinde İl Sekreterliği görevinden ayrıldı.

5 yılı aşkın süredir İzmir ve çevresinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı’na karşı açılan tüm davalarda partinin avukatı olarak partiyi temsil etti. Son dönemde gezi olayları, Twitter davası ve birçok güncel olayda partiyi temsilen mağdurların gözaltı ve soruşturma süreçlerini takip etti.

2004 yılından bu yana CHP İl ve İlçe Hukuk komisyonlarında yer aldı. İl Yönetim Kurulunda görev yaptığı sürece İl Hukuk Komisyonu çalışmalarını koordine etti. Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisini temsilen İl ve İlçe Seçim Kurullarında görev aldı. Birçok kez seçim koordinasyon kurulları, seçim komitelerinde ve İl, ilçe kongre delegesi oldu.

İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku ile Kamu İhale Hukuku alanlarında ayrıca eğitim alıp, çalışmalarda bulunmaktadır. Gönüllü olarak CMUK ve Adli Yardım avukatlığı da yapmaktadır. İş yaşamını halen serbest avukatlık yaparak sürdürmektedir.
Sevda Erdan Kılıç, evli ve çocuk annesidir.

Sevda Erdan Kiliç Haberleri