Üye Girişi
Arama
Arama

HABERTÜRK SİNEMA PORTALI

Engin Benli Filmleri
(2017)
Gülten Taranç'ın yönettiği Yağmurlarda Yıkansam, annesi, babası tarafından öldürülen Gamze'nin hikâyesini anlatıyor.
(2012)

Mardin'den İstanbul’a çalışmaya gelen iki genç akraba çocuğu Hâkim ve Faysal, Almanya’da yaşayan amcaoğulları Salim’in yanına gitmek için para biriktirmeye kararlıdırlar. Fakat İstanbul'da tutunmak ve üstüne üstlük yurt dışına çıkacak parayı biriktirmek sandıkları kadar kolay değildir.

Hakim bu kentte yaşayan hemen hemen tüm Mardinliler gibi umudu midyecilik işinde arar, fakat bu hayal sandığı kadar kolay gerçekleşmez. İş bulamadıkları için kaldıkları üçüncü sınıf pansiyona bile borçları birikir. Pansiyon sahibi kurt Cevat iki gencin saflığını ve çaresizliğini fırsat bilerek onları borçlarına karşılık kendi pis işlerinde kullanmaya başlar. Bu arada da Almanya'ya yazdıkları hiçbir mektuba cevap alamazlar.

Aynı pansiyonda kalan Boşnak Medina ile kızı Elma da zor durumdadır, üstelik Elma kalbinden rahatsızdır. Hâkim pansiyonda kalan bir grup kaçak Nijeryalı ile yurt dışına kaçma planları yaparken, Medina'nın bir anda ortadan kaybolması, işleri daha da çıkmaza sürükleyecektir.

Seyfettin Tokmak'ın yönetmenliğini üstlendiği film 30. İstanbul Film Festivali'nde yurt dışındaki çeşitli festivallerde seyircilerle buluşmuştu.

YENİ VİZYONDAKİLER
Mehmet Açar
2020 yapımı ama ‘2020 model’ değil
Copyright © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Habertürk Gazetecilik A.Ş.