Üye Girişi
Arama
Arama

HABERTÜRK SİNEMA PORTALI

Moritz Bleibtreu Filmleri
(2017)
Frankfurt, 1946. 1946 yılında, David Bermann (Moritz Bleibtreu) ve yahudi arkadaşları Nazi rejiminden kaçabilmiş ve Amerika’ya gitme hayalleri kurmaktadır. Ama savaş sonrası gerekli parayı nasıl kazanacakları sorundur. Harika bir iş fikri ile bu sorunu çözebilme şansları olmuştur. Ama asıl sorun Bermann’ın geçmişidir. Akıllı ve çekici ama ödün vermeyen Amerikan görevli Sara Simon (Antje Traue) Bermann’ın savaş zamanı yaptıklarını sorgulamaya devam etmektedir. Niçin iki pasaportu vardır? Nazilerle işbirliği yapmış mıdır? Hitleri ziyaret etmiş midir? Sara Simon ödün vermeden sorgulamaya devam etse de Bermann’ın gittikçe artan cazibesinden kurtulması zorlaşmaktadır. Frankfurt, 1946. David Bermann (Moritz Bleibtreu) and his Jewish friends have escaped the Nazi regime and are now dreaming of leaving for America. But how will they get the money in these tough post-war times? The smooth-talking businessman focuses on what the Germans now need most: fine bed linens nicely wrapped in amusing stories! The six talented entertainers go from home to home, praising housewives with flashy chutzpah until the flattered ladies have no choice but to buy their irresistible items. Business flourishes and a bright new future can be seen in the horizon. But questions about Bermann‘s past catch up with him. Why does he have two passports? What about his visit to Hitler‘s mountain retreat? Could he have collaborated with the Nazis? The smart and attractive but uncompromising US officer Sara Simon (Antje Traue) refuses to close the interrogation. She wants to get to the heart of Bermann‘s wartime memories. Sara matches his quick wit with iron severity, but it becomes increasingly difficult for her to escape his charm
(2011)
Farklı şehirlerde, farklı yaşamlar süren insanların hayatlarını, 21.yy.'a özgü, heyecanlı bir aşk hikayesi çevresinde kurgulayan filmin yönetmenliğini Tanrılar Şehri ve Körlük filmleriyle tanıdığımız Fernando Meirelles üstleniyor.
(2010)

Genç hukuk öğrencisi Johann Wolfgang von Goethe güzeller güzeli Lotte'ye aşıktır ama Albert Kestner'ın de Lotte'yi elde etmek için elinden geleni ardına koymaz.

YENİ VİZYONDAKİLER
Mehmet Açar
'The King': Kralların dostu olmaz
Copyright © 2017 - Tüm hakları saklıdır. Habertürk Gazetecilik A.Ş.