Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
DHA

 

İstanbul Şişli'de dün meydana gelen olayda evde yalnız bırakılan 8 yaşındaki Ukrayna uyruklu F.C. 4'üncü kattaki balkondan düşerek 1'inci kattaki balkon demirlerine son anda tutunmayı başardı.

DHA'nın haberine göre, kurtarılan ve hastaneye kaldırılan F.C.'nin sağlık durumunun iyi olduğu ve aynı gün taburcu olduğu öğrenildi. Olay hakkında soruşturma başlatan polis ekipleri çocuğun annesi Sabina C.'ye aile yükümlülüğün ihlalinden işlem yaparken, anneannesi Olga C.'nin de ifadesini aldı.

ANNEANNESİ DE ALIŞVERİŞE GİTMİŞ

Sabina C.'nin oğlu F.C. ile birlikte 3 yıldır Türkiye'de yaşadığı öğrenilirken, dün sabah saatlerinde iş görüşmesi için evden ayrıldığı ve oğlunu annesi Olga C.'ye emanet ettiği belirlendi.

F.C.'nin balkondan düşmesinin ardından Sabina C.'yi arayan annesi Olga C.'nin oğlunun balkondan düştüğünü söylediği ve bunun üzerine hastaneye oğlunun yanına gittiği bildirildi. Olga C.'nin ise kızı Sabina C.'nin kendisine F.C.'yi bakması için emanet ettiğini, kızı iş görüşmesine gittikten bir süre sonra alışverişe gittiği, torununun kendisiyle gelmek istememesinden dolayı evde bırakmak zorunda kaldığı öğrenildi.

F.C.'nin balkondan düşmesi üzerine komşularının kendisini arayarak torununun hastaneye kaldırıldığını söylediği ve bunun üzerine Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gittiği bildirildi.