Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Sivas Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan "Telafide Ben de Varım" programı kapsamında Sivas'ta yaz döneminin öğrenci, veli ve öğretmenler açısından dolu dolu geçeceğini belirtti.
Program kapsamında il genelinde yürütülebilecek etkinlikler üzerine ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri ile video konferans sistemi üzerinden toplantı yapan Savaşçı, "Çocuklarımızın fiziksel, sosyalduygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile destekleyeceğiz. 'Telafide Ben de Varım' programı kapsamında öğrenci, veli ve öğretmenlerimize yönelik gerçekleştireceğimiz etkinliklerle dolu dolu bir yaz dönemi geçireceğiz" dedi. Okul içi ve okul dışı etkinliklerin en iyi şekilde planlanması ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması için okul müdürlerinin gereken hassasiyeti göstermesini isteyen Savaşçı, okul müdürlerinin etkinlik önerileri ile görüş ve taleplerini de dinledi. Şube Müdürleri Hülya Bozbıyık ve Fatih Aydın'ın da katıldığı toplantılarda okul müdürlerine "Telafide Ben de Varım" programının detaylarına yönelik online bir sunum da gerçekleştirildi.

Anadolu Ajansı, DHA, İHA tarafından geçilen tüm Sivas haberleri, bu bölümde Haberturk.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Sivas Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

İLGİLİ HABERLER