Galatasaray bir transferi daha Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi! Sarı-kırmızılılar, Bursaspor'dan Okan Kocuk'u renklerine bağladığını bir video ile açıkladı! 4 yıllık sözleşmeye imza atan Okan'a imza parası olarak 3 milyon TL ödenecek.

 

Galatasaray'dan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Profesyonel Futbolcu Okan Kocuk ile 2019-2020 futbol sezonundan başlamak üzere 4 sezon için aşağıdaki şartlarda anlaşmaya varılmıştır.

2019-2020 sezonu için net 2.500.000 TL sabit transfer ücreti

2020-2021 sezonu için net 2.750.000 TL sabit transfer ücreti

2021-2022 sezonu için net 3.250.000 TL sabit transfer ücreti

2022-2023 sezonu için net 3.750.000 TL sabit transfer ücretiAyrıca Şirketimiz bu dönem içerisinde Futbolcuya imza parası olarak net 3.000.000 TL ödeyecektir."

İLK AÇIKLAMALARI YAPTI!

Okan Kocuk, transferi sonrasında GS TV'ye açıklamalar yaptı ve şunları söyledi:

"Galatasaray'a gelmek tabii ki tarif edilemez bir duygu. Şu anda burada olmaktan çok mutluyum, çok gururluyum. Tarif edemiyorum hislerimi. Buraya gelmemle birlikte Galatasaray formasının değerini ve ağırlığını daha iyi anladım. Gerçekten transfer süreci biraz zorluydu ama Fatih Terim'e ve Abdurrahim Albayrak'a yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Beni Galatasaray'a kazandırdılar. Ben de buraya gelmek için tüm fedakarlıkları yaptım. Gerekeni yaptım diyebilirim. Şu an burada olduğum için gerçekten çok mutluyum."

"MUSLERA'DAN ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR"

"Bence Muslera'dan öğrenecek çok şey var. Çok deneyimli bir kaleci, bence Süper Lig'in en iyi kalecisi. Uluslararası düzeyde de en iyilerden biri. Forma bana geldiğinde de en iyi performansımı gösterip onu aratmamaya çalışacağım. İnşallah Claudio Taffarel'le de çalışma şansım olur. Ondan da bir şeyler öğreneceğim. Muslera'yla takım arkadaşı olmak benim için bir ayrıcalık olacak."

"Şampiyonlar Ligi ve ligde kupalar yolunda zaferler kazanacağımıza inanıyorum."

"Bursaspor'dayken Türk Telekom Stadı'nda 1-1 biten bir maçımız olmuştu. Golü yedikten sonra öyle bir baskı gelmişti ki buradan çıkamayacakmış gibi hissetmiştik. Taraftarımıza da ayrıca teşekkür ederim. Daha gelmeden bana destek vermeye başladılar. Ben de onları performansımla yanıltmamak istiyorum. Çok büyük bir kulübe, çok büyük bir taraftara geldim. Bana inananları umarım yanıltmam."

"GALATASARAY'DA EFSANE OLMAK İSTİYORUM"

"Elbette büyük hedefler bitmez. Ben de Galatasaray'da bir efsane olmak istiyorum. Öncelikle burada Muslera'dan ve Taffarel'den çok şey öğreneceğim. Şans geldiğinde de sıramı bekleyip en iyi şekilde değerlendireceğim. Buraya layık olduğumu göstereceğim. Umarım sonra da uzun yıllar Galatasaray formasını terleteceğim."

DAHA ÖNCE KİMLER ALINDI?

Galatasaray daha önce Ryan Babel, Valentine Ozornwafor, Adem Büyük, Şener Özbayraklı ve Jimmy Durmaz'ı renklerine bağlamış, Jean Michael Seri'nin kiralanması konusunda da oyuncu ve kulübü Fulham'la görüşmelere başlandığını duyurmuştu.

24 SAATGÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri