Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
O müteahhit gözaltına alındı!
0:00 / 0:00
DHA

Selin vurduğu Bozkurt'ta Ezine Çayı kenarında bulunan 8 katlı Ölçer Apartmanı yıkıldı. Binanın yıkılmasıyla birlikte kaybolan çok sayıda kişiden şimdiye kadar ikizler Kerem Ali ve Ayşe Miray Özdoğan (7) ile İclal Yücel'in (12) cansız bedenine ulaşıldı.

DHA'nın haberine göre, İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca da, 11 Ağustos´ta meydana gelen sel felaketinde yıkılan binalarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Ölçer Apartmanı'nın 3 yıl önce yapan müteahhit Mehmet Özkan hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Sel felaketinin ardından ilçeden ayrılan Mehmet Özkan, bugün İstanbul Esenyurt'ta polis ekiplerince gözaltına alındı.

'TAKSİRLE ÖLDÜRME VE YARALAMA'DAN GÖZALTINDA

Kastamonu nüfusuna kayıtlı müteahhit Mehmet Özkan'ın, İnebolu Cumhuriyet Başsavcılığınca 'taksirle adam öldürme ve yaralama' suçundan çıkarılan yakalama kararı üzerine İstanbul ve Kastamonu Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince koordineli şekilde yapılan çalışma sonucu gözaltına alındığı öğrenildi.

Saat 15.40 sıralarında İstanbul Esenyurt'ta yakalanan Mehmet Özkan ile ilgili işlemlerin İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğünce yürütüldüğü belirtildi.

24 SAAT GÜNÜN ÖZETİ
24 saat
24 saat günün önemli haberleri ve gelişmeleri

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.