Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması
Kampüste feci yangın!
0:00 / 0:00
HABERTURK.COM / Ajanslar

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Osmanbey kampüsünde saat 14.30'da henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı büyük bir yangın çıktı.

Kampüs alanında bulunan öğrenci yurduna ait lojistik deposunda başlayan yangın yurt binalarına da sıçradı. İlk müdahale üniversiteye ait itfaiye aracı ile yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri 10 araç ile yangına müdahale etti. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik de olay yerine gitti.

Kontrol altına alınan yangınla ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yangının sebebinin henüz belirlenemediğini söyledi.

İtfaiye ve TOMA araçlarının yangına hemen müdahale ettiğini belirten Erin, şunları dile getirdi:"İçeride sadece Şanlıurfa'nın değil, bölgedeki illerin de ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir sürü malzeme vardı. 7-8 milyon lira civarında bir malzeme olduğunu söyleyebiliriz. Herhangi bir can kaybı yok, her ihtimale karşı bütün ilçelerimizden ve komşu illerden de itfaiye desteği talep edildi."

Bu haberin seslendirmesi Voiser tarafından yapılmıştır.