Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
AA

Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK'lı teröristler tarafından saat 16.10'da ateşlenen roket, Kilis'in Atatürk Mahallesi'nde üç katlı bir evin çatısına isabet etti. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı saldırıda evin çatısında ve çevrede park halindeki bazı araçlarda hasar oluştu.

Polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak inceleme başlattı. Kilis Valiliğinden yapılan açıklamada, "Suriye tarafından ilimize bir roket mermisi atıldı. Herhangi bir can kaybı ve yaralı yoktur. Ekiplerimiz olay yeri çalışmalarını derhal başlatmıştır." denildi. Sınırda konuşlu topçu birlikleri, saldırının ardından radar sistemleriyle yerini belirledikleri terörist mevzilerini Fırtına obüsleriyle ateş altına aldı.

KİLİS'TEN SONRA REYHANLI'YA DA ROKET ATILDI

Afrin bölgesinden terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca atılan Hatay'ın Reyhanlı ilçesine atılan bir roket, Mustafa Kemal Mahallesi'ndeki evlerin arasında bulunan zeytin bahçesine düştü.

Olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlk belirlemelere göre can kaybı ve yaralanmanın meydana gelmediği saldırının ardından polis çevrede güvenlik önlemi aldı. 

HASSA'YA 2 ROKET ATILDI

AA'nın haberine göre, terör örgütünün işgali altındaki Afrin'den ateşlenen 2 roket, Hatay'ın Hassa ilçesindeki boş bir araziye isabet etti.

Alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüttüğü Afrin bölgesinden PYD/PKK mensuplarınca atılan 2 roket, yerleşim yerinin uzağındaki boş bir araziye düştü. Saldırıda, can ve mal kaybı olmadı.