Manisa'da 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Manisa Akhisar olan deprem, AFAD'ın verilerine göre yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak ölçtükten sonra 4.7 şeklinde revize etti. Manisa'daki deprem, İzmir, İstanbul, Bursa ve Tekirdağ'dan da hissedildi.

MANİSA'DA 1 SAAT ÖNCE DE 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLDU

Merkez üssü Manisa Akhisar olan deprem saat 19.47'de meydana geldi. AFAD depremin derinliğini 7 kilometre olarak büyüklüğünü de 4.3 olarak duyururken, Kandilli Rasathanesi ilk başta 4.5 olarak ölçtüğü depremin büyüklüğünü, 4.2 olarak revize etti. Deprem İzmir'de de hissedildi. 

HABERTÜRK'ÜN SON DEPREMLER SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

MANİSA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki depremle ilgili olumsuz bir durumun bulunmadığı bildirildi.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem sonrası Manisa’daki ilgili kurumlar harekete geçti. Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "04.02.2020 tarihinde saat 20.55'te merkez üssü Akhisar ilçesi olan 4,8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. An itibariyle depremden kaynaklanan herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır” denildi.

SON DEPREMLER - 4 ŞUBAT 2020

AFAD'ın verilerine göre, Türkiye ve çevresinde meydana gelen son depremler şöyle:

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) verilerine göre, Türkiye ve çevresinde meydana gelen son depremler şöyle: