Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
İHA

Trabzon'un Maçka ilçesinde bir aracı kovalayan polis ekip otosu dereye uçtu. İlk belirlemelere göre 1 polis memuru şehit olurken, bir polis memur ise dere sularında kayboldu.

Konuyla ilgili Trabzon Valiliği'nden yapılan açıklamada "gece saat 01.45'te Maçka ilçemizin Çatak mevkiinde Trabzon İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görevli üç polis memurumuzun görev ifası sırasında içerisinde bulundukları resmi aracın dereye uçması sonucu, bir personelimiz şehit olmuş, bir personelimiz hafif yaralı olarak kurtulmuş, bir personelimiz ise akıntıya kapılmış olup kayıp durumdadır. Kayıp polis memurumuzun arama çalışmaları devam etmektedir" denildi.

POLİSLERİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Polis aracının dereye devrildiği kazadaki şehidin, polis memuru Yunus Çavdar olduğu bildirildi.

ŞEHİT POLİS TOPRAĞA VERİLDİ

Habertürk Haber Merkezi'nden Enis Yıldırım'ın haberine göre; Ela ve Egemen isimli 2 çocuğu bulanan şehit polis memuru Yunus Çavdar Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törenin ardından Esiroğlu Mahallesi'nde toprağa verildi. Törende acılı eş Tuğba Büşraoğlu güçlükle ayakta dururken tabuta sarılan anne Meryem Çavdar, oğlunun hırkasını elinden düşürmedi. Hırkayı koklayan anne Meryem Çavdar, "Ah oğul ben bunları televizyonda görürdüm, sana yakıştıramadım. Sana istifa et gel demedim mi" diye ağıtlar yaktı.