Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Bilgi Yaşam Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak? MEB ile 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakatları başladı
    1

    Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları sorgulanıyor. MEB tarafından belirlenen 20 ilde gerçekleşecek mülakatlar bugün gerçekleşiyor. Sözlü sınav soruları elektronik kura ile belirlenecek. Peki Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen sözlü sınav sonuçları sorgulama sayfası ve tüm detaylar

    2

    MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

    20 bin sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav sonuçları tüm adayların sözlü sınav süreçleri tamamlandıktan sonra duyurulacak. Adaylar e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle sonuçlarını öğrenebilecek.

    Geçtiğimiz yıl 7-16 Nisan tarihleri arasında mülakatlar tamamlanmış ve sözlü sınav sonuçları 18 Nisan tarihinde açıklanmıştı. Bu yıl da1 hafta sürmesi beklenen mülakatların ardından sonuçların iki hafta içerisinde ilan edilmesi bekleniyor.

    3

    SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN MÜLAKATLARI BAŞLADI

    20 bin öğretmen ataması sözlü sınavları 1 Temmuz itibarıyla başlıyor. MEB tarafından belirlenen 20 ilde gerçekleşecek mülakatlar kılavuzda belirlenen adımlara göre gerçekleşecek.