Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Basketbol EuroLeague Kızılyıldız Galatasaray maçı, Kızılyıldız Galatasaray Euroleague, Galatasaray Euroleague - Basketbol Haberleri

    HTSPOR / Gökhan TÜRE

    Galatasaray Liv Hospital adına zor bir geceydi... Marko Ivkovic’in kaybı Kızılyıldız’da büyük bir öfke yaratmış, belki de Euroleague tarihinin en gergin ‘maç önü atmosferi’ oluşmuştu! Maç günü Belgrad’a giden, 6 bin polis tarafından korunan ve Kombank Arena’da ‘domuz ayakları’ ile karşılanan Cimbom, sahaya ‘yürek koydu’, 20 bin öfkeli Sırp’ın önünde müthiş bir zafer kazandı. Maç sonu kafilede gerginlik henüz tamamen geçmiş değildi. Ne zaman havalimanına girildi, oyuncular alışverişe başladı, gerilim yerini keyfe bıraktı. Coach Ergin Ataman da gergin psikolojiyi üzerinden atmış, adını bile sorsan kahkahalar atacak hale gelmişti!

    ‘HADİ BEYLER TOPLANIN’

    Ardından Galatasaray kafilesini taşıyan uçak havalandı. En önde başkan Duygun Yarsuvat yerini alırken, Sarı-Kırmızılı takımın saha içindeki lideri Carlos Arroyo, 8 bin metre yükseklikte de yine ‘liderliğe’ soyundu. Bu müthiş geceyi ölümsüz hale getirmek isteyen Porto Rikolu guard, HABERTÜRK’ün usta foto muhabiri Vedat Danacı’dan makinesini istedi. Arkadaşlarına Türkçe olarak “Hadi beyler toplanın, selfie çekiyoruz” diye seslendi. Takım toplandı ancak Arroyo makineyi kullanmakta zorlanınca Danacı’dan yardım istedi. “Abi sen çek, daha güzel olur” dedi, Vedat Danacı deklanşöre bastı; o anı ölümsüzleştirdi. Cimbom İstanbul’a ayak bastığında saatler 04.00’ü bulmuştu. Ve gergin başlayan macera, müthiş bir zaferle taçlandı.

    ÇELİK YELEKTEN 'ÜÇLÜ' ŞOVUNA

    Belgrad’da gözler, Ergin Ataman’ın üzerindeydi. İki güvenlikçi yanından hiç ayrılmadı, havalimanından otele çelik yelekle geldi. Salona da çelik yelekle çıkan Ataman, gecenin sonunda rahatlamıştı. Sabaha karşı İstanbul’a inen takımı bir grup taraftar karşılarken, Ergin Ataman da üzerindeki gerginliği farklı bir yöntemle attı. Taraftarın isteğini kırmayan başarılı coach, havalimanındaki gruba ‘üçlü’ çektirdi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ