Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

13-19 Haziran tarihleri arasında Fransa’da organize edilecek elemelerde Ay Yıldızlılarımızla birlikte; organizasyona evsahipliği yapacak Fransa, İspanya, Belarus, Küba, Arjantin, Çin, Kore, Yeni Zelanda, Kamerun, Nijerya ve Venezuela mücadele edecek.

Kura çekimi sonunda A Milli Kadın Takımımız, B Grubu'nda Arjantin ve Kamerun ile birlikte yer aldı.Ülkemizi kura çekiminde TBF Başkanı Harun Erdenay, TBF Sportif Direktörü Barbaros Akkaş, A Milli Erkek Takım Menajeri Haluk Yıldırım ve A Milli Kadın Takım Menajeri Arzu Özyiğit temsil etti.

A Milli Takım Başantrenörü Aziz Akkaya yapmış olduğu açıklamada, “B Grubu’nda Kamerun ve Arjantin ile karşılaşacağız.Amacımız grubumuzda ilk sırayı almak. Toplamda üç maç kazanmamız durumunda Olimpiyat Oyunları’nda yer alacağız. Bu maçları mutlaka kazanmamız gerekiyor” dedi.

Eleme maçlarında gruplarını ilk iki sırada bitiren takımlar çeyrek finale yükselecek. Çeyrek finalde takımlar çapraz olarakeşleşecekler ve çeyrek finalden galibiyetle ayrılacak olan 4 takım direkt olarak Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde edecek. Mağlup olan 4 takım ise kendi aralarında yarı final ve final mücadeleleri yapacaklar.

Finalde galibiyete ulaşan takımda, son takım olarak Olimpiyat Oyunları'na katılma hakkını elde edecek.

Kadınlar Olimpiyat Elemeleri Grupları şu şekilde:
A Grubu: Küba, Yeni Zelanda, Fransa
B Grubu: Kamerun, Türkiye, Arjantin
C Grubu: Belarus, Kore, Nijerya
D Grubu: Venezuela, İspanya, Çin