Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Kutluay, yaptığı açıklamada, sarı-lacivertli ekibin, THY Avrupa Ligi'nin en iddialı takımlarının başında geldiğini belirterek, "Fenerbahçe'nin, büyük ihtimalle Dörtlü Final'e kalacağını düşünüyorum. Şampiyonluk için de favorilerimden bir tanesi." dedi.

Organizasyonun çeyrek finalinde zorlu maçların yapılacağını vurgulayan yeşil-siyahlı yönetici, şunları kaydetti:

"Her ne kadar Fenerbahçe, çeyrek final eşleşmesi için saha avantajını elinde bulundursa da diğer taraftan gelecek rakibi henüz belli değil. O grupta da çok iyi takımların olması, play-off'un zorlu geçeceğinin bir göstergesi. Fenerbahçe bugüne kadar oynadığı maçlarda ortaya koyduğu performansla Dörtlü Final'in en büyük adaylarından biri olarak göze çarpıyor. Umarım, geçen sene de oynadıkları Dörtlü Final'e kalırlar ve oradan şampiyonlukla dönerler."

Kutluay, THY Avrupa Ligi'ndeki bir diğer Türk temsilcisi Anadolu Efes'in ise çeyrek finale çıkma şansının çok zor olduğunu düşündüğünü ifade etti.

"ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK"
İbrahim Kutluay, bu sezon THY Avrupa Ligi'ne ilk kez katıldıklarını anımsatarak, "Öncelikli hedefimiz Top 16'ya kalabilmekti. Bunu gerçekleştirdik." şeklinde konuştu.

İlk seneleri olmalarına rağmen organizasyonda iyi işler yaptıklarını düşündüğünü anlatan genç yönetici, "Çekilen kuradan sonra çeyrek finale kalmak hedeflerimizden bir tanesiydi ama özellikle Cedevita maçı bizim için dönüm noktası oldu. Yine de bu sene THY Avrupa Ligi oynamamız, çok farklı kazanımlar elde etmemizi sağladı." ifadelerini kullandı.

İbrahim Kutluay, sezonun uzun olduğunu aktararak, "Ligde play-off'tan önce normal sezonu iyi bir yerde bitirmek istiyoruz. O bakımdan kalan maçlarımızın hepsini kazanıp, arzu ettiğimiz yerde ligi bitirip, play-off'a avantajlı girmeyi hedefliyoruz. Ligin favorilerinden birisi olduğumuzu söyleyebilirim." diye görüş bildirdi.

"İYİ BİR MİLLİ TAKIMIMIZ VAR"
İbrahim Kutluay, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için eleme turnuvası oynayacak A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın şansını da değerlendirdi.

Milli takımın çok önemli bir fırsat yakaladığını belirten Kutluay, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Olimpiyatlara gitmek her sporcunun hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek adına sporcu kardeşlerimin ellerinde çok önemli bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirip, orada olmaları gerektiğine inanıyorum. İyi bir milli takımımız var. Gruptan çıkma şansımızın olduğunu düşünüyorum. Diğer gruptaki en büyük rakibimiz de Fransa. Umarım bizim açımızdan güzel bir eleme turu geçer ve milli takımımız olimpiyatlara gider."

İbrahim Kutluay, ilerleyen yıllarda başantrenörlük yapmayı düşünüp düşünmediğiyle ilgili bir soruya ise "Başantrenörlük yapmak gibi bir hedefim yok. Amacım yönetici olarak spora katkı sağlayabilmek." cevabını verdi.