Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Pınar Karşıyaka'ya 2 maç seyircisiz oynama ve 40 bin lira para cezası verdi.

TBF'den yapılan açıklamaya göre, Pınar Karşıyaka-Fenerbahçe mücadelesinde ev sahibi takımın taraftarlarının hakemler ve yetkililer aleyhinde uygunsuz ve küfürlü tezahürat ile rakip takım taraftarlarıyla karşılıklı küfürlü tezahüratta bulunması neticesinde, ayrı ayrı iki kez anons yapılmasına ve müsabakanın iki kez duraksamasına sebebiyet verilmesi nedenleriyle Pınar Karşıyaka, 2 maç seyircisiz oynama ve 40 bin lira para cezası aldı.

Kurul, aynı müsabakada Fenerbahçe taraftarlarının maç sırasında rakip takım taraftarları ile karşılıklı olarak küfürlü tezahüratlarda bulunması neticesinde bir kez anons yapılmasına ve müsabakanın bir kez duraksamasına sebebiyet verilmesi nedenleriyle sarı-lacivertlilere de 7 bin 500 lira para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Disiplin Kurulu, Trabzonspor Basketbol Kulübü Başkanı Abiş Hopikoğlu’na 25 gün hak mahrumiyeti ve 15 bin lira para cezası, bordo-mavili takıma da 7 bin 500 lira para cezası uyguladı.

Öte yandan kurul, Canik Belediyespor oyuncusu Natasha Lacy'e 3 maç men ve 7 bin 500 lira para cezası verdi.