Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ: 84 - DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ: 86

SALON: Volkswagen Arena
HAKEMLER: Damir Javor (Slovenya), Vicente Bulto (İspanya), Tomas Jasevicius (Litvanya)

DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ: Mehmet Yağmur 3, Redding 6, Gordon 9, Harangody 3, Semih Erden 18, Markoishvili 12, Ender Arslan, Bjelica 6, Slaughter 3, Emir Preldzic 11, Wilbekin 13, Furkan Aldemir
PANATHINAIKOS: Calathes 1, Feldeine 12, Williams 19, Gist 10, Raduljica 21, Haynes 5, Diamantidis 8, Hunter 7, Pavlovic, Fotsis 3

1. PERİYOT: 30-22
DEVRE: 42-40
3. PERİYOT: 63-65

Karşılıklı basketlerle başlayan karşılaşmada Darüşşafaka Doğuş, oyun kontrolünü eline aldı ve 4. dakikada Gordon'un sayılarıyla 12-6 üstünlüğü yakaladı. Yaptığı baskılı savunmayla rakibini top kayıplarına zorlayan ve boyalı alanda Semih Erden ile rakibine üstünlük kuran yeşil-siyahlılar, 8. dakikada farkı 10 sayıya (25-15) çıkardı ve ilk çeyreği 30-22 önde geçti.

Müsabakanın ikinci periyoduna her iki takım da savunma sertliğini arttırarak başladı. İlk iki dakikasında skor üretilemeyen çeyreğin üçüncü dakikasında Emir Preldzic ile üç sayı çizgisinin gerisinden isabet sağlayan ev sahibi, rakibinin top kayıplarını hızlı hücumlarda Slaughter ile değerlendirdi ve 13. dakikada farkı 13 sayıya taşıdı: 35-22. Periyodun son bölümünde pota altında Raduljica ile skor üreten ve Diamantidis ile dış sayı isabeti bulan Yunan temsilcisi, farkı iki sayıya indirdi ve soyunma odasına 42-40 Darüşşafaka Doğuş üstünlüğüyle girildi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Raduljica ve Williams'ın basketleriyle önce beraberliği sonra skor üstünlüğünü yakalayarak başlayan konuk ekip karşısında Markoishvili ve Wilbekin ile üç sayı çizgisinin gerisinden isabetler yakalayan Darüşşafaka Doğuş, skor üstünlüğünü yeniden eline geçirdi. Periyodun kalan bölümü karşılıklı basketlerle geçilirken son hücumda Feldeine ile basket bulan misafir takım, 4. periyoda 65-63 üstün girdi.

Oldukça çekişmeli geçen mücadelenin son periyodunda her iki takım da skor üretmekte zorlanırken Emir Preldzic ile 35. dakikada dış sayı isabeti üreten Darüşşafaka Doğuş, skoru 75-70'e getirdi. Savunma sertliğini arttıran ve Darüşşafaka Doğuş'u top kaybına zorlayarak hızlı hücum şansları yakalayan Yunanistan temsilcisi, son bölümde yakaladığı serbest atışları Raduljica ve Williams ile skora dönüştürünce skorda üstünlüğü yakaladı: 77-81. Gordon'un basketleriyle çabuk toparlanan ve 39. dakikada eşitliği yakalayan (81-81) yeşil-siyahlılar, bitime 41 saniye kala Wilbekin'in serbest atışlardan bulduğu üç sayıyla 84-81 öne geçti. Williams'ın üç sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketle rakibine cevap veren Panathinaikos, Wilbekin'in son hücumdan sayı çıkartamaması üzerine yine aynı oyuncunun basketiyle sahadan 86-84 galip ayrıldı.

Bu sonucun ardından Panathinaikos gruptaki 8. galibiyetini elde ederken, Darüşşafaka Doğuş 9. mağlubiyetini aldı.