Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Galatasaray Odebank, Spor Toto Basketbol Ligi play off serisi 3. maçında Pınar Karşıyaka'yı Abdi İpekçi Spor Salonu'nda 77-62 mağlup etti. Seride 2-1 öne geçen sarı kırmızılılar, bu sonuçla play off yarı finalinde Fenerbahçe ile eşleşti.

Karşılaşmanın ardından sarı kırmızılı çalıştırıcı Ataman, açıklamalarda bulundu. İlk olarak maçı değerlendiren Koç, "Karşıyaka'yı tebrik ediyorum. Genç ve emektar oyuncuları ile iyi direnç gösterdiler. İlk maçtaki düşük tempoyu bırakıp gerek İzmir'de gerekse burada play off'a yakışan bir basket ortaya koyduk. Bu akşam ortam olarak, taraftar olarak, oyuncularımızın ortaya koymuş olduğu mücadele olarak sezon boyunca oynadığımız basketbolu yansıttık. Sonuç böyle olunca iki takım arasındaki kapasite farkı ortaya çıktı. Bütün maçı kontrolümüzde götürüp, net bir galibiyet aldık. Yarı finale çıktık." dedi.

Türkiye'de önemli bir yarı final oynayacaklarını da kaydeden Ataman, "10 belki 12 gün Türk sporu bu yarı finali konuşacak. Avrupa basketbolunun zirvesindeki iki Türk takımı oynayacak. Fenerbahçe Avrupa'nın en iyi takımı. Başlarında Avrupa'nın en iyi koçu var. Hakem hatalarıyla uzatmada Euroleague'i kaybetse de sezon boyunca bunu gördük. Karşısında Galatasaray gibi karakterli, inançlı ve Eurocup şampiyonu Galatasaray olacak. Derbide kazanmak için karşımızda kim olursa olsun en üst düzeyde mücadele edeceğiz. Basketbolun güzellikleriyle oynanacak bir yarı final serisi temenni ediyorum. Her iki salonda da azınlık kesimler düzeni bozmaya çalışabilirler. Buradan her i iki takımın taraftarına sağduyu çağrısında bulunuyorum. Bunu kendi taraftarım içinde söylüyorum." ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın kaptanı Sinan Güler ise "İlk iki maçın ötesinde en büyük fark bizim savunmada gösterdiğimiz dirençle bulduğumuz oyun ritmi oldu. Özellikle ikinci yarıda fırsatları değerlendirerek 4. periyotun ortasında doğru rahat bir maç çevirdik. Fenerbahçe ile keyifli, şiddetten uzak ve basketbol seyri bol olan bir yarı final serisi oynarız." dedi.