Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Transfer çalışmalarını hızla devam ettiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı oyuncusu ve Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı'nın tecrübeli forveti Bahar Çağlar ile anlaştı.

ÇAĞLAR: "YAKIN DOĞU ÜNİVERSİTESİ'NE BORCUMU ÖDEYECEĞİM"
Yeni oluşum içinde olan Yakın Doğu Üniversitesi'ne gelmekten son derece mutlu olduğunu söyleyen Bahar Çağlar, "Takımın hedeflerinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Bu nedenle gelen transfer önerisini kabul ettim. Önümüzdeki yıl Eurocup, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası'nda bizi çok zorlu bir süreç bekliyor. Başarılı olarak, bize maddi ve manevi destek veren yönetim kuruluna teşekkür etmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

EYİGÜNGÖR: "BAHAR, TÜRKİYE KADIN BASKETBOLUNUN SİMGE İSİMLERİNDEN"
Bahar Çağlar transferi ile ilgili açıklamada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Işık Eyigüngör, "Bahar Çağlar Türkiye'de kadın basketbolu denince akla gelen ilk isimlerden. Kariyeri ve yetenekleri tartışılmaz bir oyuncu. Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ve geçtiğimiz sezon uygulanmaya başlanan yeni statüsü ile Eurocup çok zorlu ligler. Bahar, yetenekleri ve tecrübesiyle bu güzel oluşumun kazanacağı başarılara koyacağı maksimum katkı ile kulübümüzün simge isimleri arasına adını yazdıracak. Kendisinin hem saha içinde hem de saha dışındaki lider karakteri ve yapacağı kaptanlık bizim için çok değerli ve önemli olacak. Transferin hem takımımıza hem de kendisine hayırlı olmasını dilerim" şeklinde konuştu.