Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Almanya'nın Münih kentinde düzenlenen kura çekimine, Türkiye'den Banvit ve Pınar Karşıyaka doğrudan, Beşiktaş Sompo Japan ve Muratbey Uşak Sportif ise ikinci ön eleme turundan katıldı.

Eşleşmelerin ardından Banvit, A Grubu'nda Almanya'dan Fraport Skyliners, Yunanistan'dan Aris, Çek Cumhuriyeti'nden CEZ Basketball Nymburk, Slovenya'dan Helios Suns ve Fransa'dan Monaco takımları ile eşleşti.

Pınar Karşıyaka ise B Grubu'nda İtalya'dan Umana Reyer, Rusya'dan Avtodor Saratov, İsrail'den Maccabi Rishon Le Zion, Ukrayna'dan Khimik ve Fransa'dan Le Mans ile karşılaşacak.

Lige 2. ön eleme turundan katılan Beşiktaş Sompo Japan, Bosna Hersek'ten Igokea ile Karadağ'dan Mornar Bar, Muratbey Uşak Sportif ise Kıbrıs Rum Kesimi'nden Petrolina AEK ile Romanya'dan U-Mobitelco BT Cluj takımı arasındaki eleme maçının galibi ile oynayacak.

Bu turun ilk maçları 4 Ekim, rövanşları ise 6 Ekim'de oynanacak. Beşiktaş Sompo Japan ilk maçına deplasmanda, Muratbey Uşak Sportif ise evinde çıkacak.

Lige ön eleme turları ve doğrudan katılacak takımların eşleşmeleri şöyle:

1. ÖN ELEME TURU:

Bakken Bears (Danimarka) - Banco di Sardegna Sassari (İtalya)

Porto (Portekiz) - Juventus (Litvanya)

Benfica (Portekiz) - Openjobmetis Varese (İtalya)

Donar (Hollanda) - Tartu Ülikool/Rock (Estonya)

Kataja (Finlandiya) - Södertalje Kings (İsveç)

Rilski Sportist (Bulgaristan) - Tsmoki Minsk (Belarus)

Igokea (Bosna Hersek) - Mornar Bar (Karadağ)

Oradea (Romanya) - Prievidza (Slovakya)

Petrolina AEK (Kıbrıs Rum Kesimi) - U-Mobitelco BT Cluj (Romanya)

2. ÖN ELEME TURU:

MHP Riesen Ludwigsburg (Almanya) - Porto-Juventus galibi

Benfica-Openjobmetis Varese galibi - Szolnoki Olaj (Macaristan)

Kataja-Södertalje Kings galibi - Proximus Spirou (Belçika)

Donar-Tartu Ülikool/Rock galibi - Bakken Bears-Banco di Sardegna Sassari galibi

Muratbey Uşak Sportif (Türkiye) - Petrolina AEK - U-Mobitelco BT Cluj galibi

Rilski Sportist-Tsmoki Minsk galibi - Ironi Nahariya (İsrail)

Ironi Nahariya (Bulgaristan) - Oradea- Prievidza galibi

Igokea- Mornar Bar - Beşiktaş Sompo Japan (Türkiye)

GRUPLAR:
A Grubu: Banvit (Türkiye), Fraport Skyliners (Almanya), Aris (Yunanistan), CEZ Basketball Nymburk (Çek Cumhuriyeti), Helios Suns (Slovenya), Monaco (Fransa),

B Grubu: Pınar Karşıyaka (Türkiye), Umana Reyer (İtalya), Avtodor Saratov (Rusya), Maccabi Rishon Le Zion (İsrail), Khimik (Ukrayna), Le Mans (Fransa)

C Grubu: ASVEL (Fransa), EWE Baskets (Almanya), PAOK (Yunanistan), Neptunas (Litvanya), Rosa Radom (Polonya), Ventspils (Letonya)

D Grubu: Strasbourg (Fransa), Sidigas Avellino (İtalya), Iberostar Tenerife (İspanya), Telenet Oostende (Belçika), Cibona (Hırvatistan), Mega Leks (Sırbistan)