Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Spor Toto Basketbol Süper Ligi play-off final serisi 3. karşılaşmasında Fenerbahçe'yi konuk eden Beşiktaş Sompo Japan'a, meydana gelen ihlaller gerekçesiyle 2 maç seyircisiz oynama ve 50 bin lira para cezası verdi.

TBF'den yapılan açıklamada, dün oynanan Beşiktaş Sompo Japan-Fenerbahçe karşılaşmasının öncesi ve sırasında rakip takım ile mensuplarına yönelik muhtelif seferler genel teamül, ahlak, kişilik hakları, ailevi manevi değerlere aykırı tezahüratlar yapılması, sahaya pet su şişesi, çakmak, bozuk para gibi yabancı cisimler atılması, üç kez ses bombası patlatılması sebeplerinden dolayı ev sahibi ekibin, disiplin kuruluna sevk edildiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamada, "Karşılaşmada 8 ayrı ihlal gerçekleşmesine rağmen 4 kez anons yapıldığı ve müsabakanın toplam 41 dakika durduğu, bu şekilde müsabakanın sıhhatine ciddi anlamda zarar verildiği anlaşıldığından, kurulumuzun benzer olaylardaki uygulamaları da dikkate alınarak, Beşiktaş Sompo Japan'ın 2 maç seyircisiz oynama ve 50 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir." denildi.