Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

Rusya'nın Ekaterinburg kentinde düzenlenen finalleri değerlendiren Memnun, Galatasaray Kadın Basketbol takımının hak etmediği bir soncu aldığını ifade ederek, ''Maalesef potansiyelimizi yansıtamadık. ilk gün bir şok yaşadık, belki de basketbol tarihinde çok az yaşanmış bir şey oldu. Hiçbir atışımızı sokamadık, rakip takım bütün atışlarını sayıya çevirdi. Maalesef moral olarak kırıldık. İkinci yarı büyük mücadele verdik tekrar oyuna dönmek için 24 sayıyı kapattık, ancak 30'a gücümüz yetmedi. Oyuncular psikolojik olarak büyük çöküntü yaşadıkları için turnuva birinci oyunun açığını kapatmakla geçti'' dedi.

"TAM TAKIM OLAMADIK..."
Memnun, Euroleague'de iyi bir sezon geçirdiklerini, problemlere rağmen çok iyi oynadıklarını ve deplasmanda sadece bir maç kaybettiklerini anımsatarak, turnuvaya ilişkin, ''Hiçbir zaman tam takım olamadık, hep sakatımız, şansızlığımız, eksiğimiz oldu. Yeni bir takım, yeni bir koç. Çalışamadık. Bir günde her şeyi oluşturmak kolay olmuyor. Turnuvadaki sonuçlar bizim için gerçekten hiç beklenmedik oldu. Ancak bu turnuvaya kadar çok iyi oynadık ve iyi sonuçlar aldık'' diye konuştu.

İlk maçtaki şansızlığın takımı derinden etkilediğini ve toparlanma sürecinin zor olduğunu dile getiren Ekrem Memnun, ''Herkesin bir karakteri ve gururu var, tabii bunu biz yaptık ve yediremedik kendimize, ayağa kalmak zor oldu. Ondan sonra da bu stresle geldiğimiz nokta üç yenilgi'' dedi.
Memnun, artık bütün dikkatlerini Türkiye ligine vereceklerini belirterek, ''Artık önümüze bakacağız. Yaptığımız hataları iyi analiz edip, değerlendirip bundan ders alarak düzeltip, inşallah daha iyi olacağız'' diye konuştu.

"ÇOK ÜZGÜNÜZ"
Turnuva öncesi Galatasaray'ın favori gösterildiğinin hatırlatılması üzerine Memnun, ''Bu turnuvaya kadar çok iyi oynadık ve iyi sonuçlar aldık. İnsanlar belki bizi o yüzden favori gösterdiler. Bizi favori gösterecek duruma getiren de, burada kötü sonucu alan da biziz. Sporda bunlar var. Buradan ders alıp yolumuzu devam edeceğiz. Çok üzgünüz. Gücümüzün yettiği kadar mücadele ettik. En azından utanılacak bir şey yapmadık, çıkıp sonuna kadar mücadelemizi devam ettirdik'' dedi.

Memnun, hem Galatasaray, hem de Fenerbahçe'nin çok büyük emek sarf ettiğini ve yatırımlar yaptığını dile getirerek, ''Bundan 15 sene önce Galatasaray ile bir final four oynamıştık. Biz o gün kazanacak güçteydik, kazanamadık ve üçüncü olduk. Bugün bir Türk takımının böyle bir şansı var'' diye konuştu.

"İNŞALLAH FENERBAHÇE KAZANIR"
Fenerbahçe'nin B grubunun lideri olarak adını yarı finale yazdırdığına işaret eden Memnun, ''Türk kadın basketbolu için çok iyi olur. İnşallah Fenerbahçe finali oynar ve kazanır. Euroleague gerçekten büyük bir savaş. Buralarda mücadele etmek kolay değil, iyi şanslar diliyorum. Fenerbahçe şu ana kadar iyi geldi inşallah sonunun da iyi bitirirler'' dedi.