Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
Uluslararası Boks Federasyonları Birliği (AIBA),15 Şubat tarihinde Türkiye Boks Federasyonu'nun, AIBA ve Kıtasal onaylı olayları bir yıl yapmasının askıya alınması ile ilgili kararı kaldırdı.

AIBA Yönetim Kurulu'nun dün İtalya'nın Milano kentindeki toplantısında, Türkiye Boks Federasyonu'na, Uluslararası ve Kıtasal boks olaylarını tekrar organize etme hakkı verildi.

Federasyondan yapılan yazılı açıklamada, bu kararın, Türkiye'deki Ahmet Cömert Kupası'nın EUBC onaylı olay olduğu anlamına geldiği belirtildi.

Boks Federasyonu Başkanı Caner Doğaneli de karar sonrasında, yaptığı açıklamada, alınan kararla kendilerine haksızlık yapıldığını, ancak bundan dönüldüğünü belirterek, ''Bize karşı alınan karar doğru değildi. Federasyon olarak bu haksızlığa karşı durduk. Biz konuyu Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) taşıdık. CAS'da bizim davayı kazanacağımız anlaşılınca, AIBA bize 'davayı çekin, biz de yasağınızı kaldıralım'' dedi. Türkiye Boks Federasyonu olarak bize yapılan haksızlığa karşı durduk ve bunu başardık'' diye konuştu.

A.A.