Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
  • Habertürk Android Uygulaması
  • Habertürk iPhone Uygulaması
  • Habertürk Huawei Uygulaması

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde oynanan karşılaşmanın 72. dakikasında Beşiktaş 3-2 öndeyken, siyah-beyazlılar penaltı atışı kazandı. Beşiktaş 19 Yaş Altı Takımı Antrenörü Yasin Sülün, penaltının ağır bir karar olduğunu düşünerek, atışı kullanacak olan Eslem Öztürk'ten atışı gole çevirmemesini istedi. Eslem de penaltı atışında topu yavaş bir vuruşla rakip kalecinin kucağına attı.

Siyah-beyazlıların eski futbolcusu Yasin Sülün, konuyla ilgili BJK TV'ye yaptığı açıklamada, Beşiktaş Kulübü olarak ilk önce futbolcuların gelişimi, takıma, rakibe ve hakeme saygıyı ön planda tuttuklarını belirterek, "İnanmadığımız bir penaltıydı. Buraya gelen rakiplerimizi Beşiktaş duruşuyla yenmemiz lazım. Hakem yanlış bir karar verdi, biz de ortak bir karar aldık. Kimseyi rencide etmek istemiyoruz. Biz hakkımızla yenmek istiyoruz. Hile ile, hurda ile, ezerek, küçümseyerek 3 puan almak istemiyoruz. İnanmadığım bir penaltıyı attırmak istemedim" diye konuştu.

Beşiktaş Futbol Futbol Özkaynak Düzeni Koordinatörü Emrah Bayraktar ise konuyla ilgili şunları kaydetti: "Fulya'da ki antrenman tesislerimizin duvarında şu sözleri yazdırdık; 'Şerefinle Oyna, Hakkınla Kazan'. Oyuncularımızın geriden geldikleri bir müsabakanın 72. dakikasında, inisiyatif geliştirip böyle bir olaya imza atmaları bizi çok mutlu etti. Beşiktaş futbol altyapısında futbolcu olabilmenin de sadece yetenekli olmaktan geçmediğini de kanıtladılar. Antrenörümüz Yasin Sülün'ü ve oyuncularımızı kulübümüze yakışır bir tavır sergiledikleri için kutlarım."

Beşiktaş, Kayseri Erciyesspor ile oynadığı karşılaşmayı 3-2 kazandı.