Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Dünya Futbolu Yunanistan, Faroe Adaları, Yunanistan Milli Futbol Takımı, Yunanistan-Faroe Adaları maçı, Yunanistan teknik direktörü, Claudio Ranieri, Ranieri Yunanistan, - Futbol Haberleri

    Yunanistan Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri D Grubu mücadelesinde Yunanistan'ın sahasında Faroe Adaları'na 1-0 yenilmesinin ardından teknik direktör Ranieri'nin görevine son verildiği bildirildi.

    Açıklamada, Yunanistan ile Sırbistan arasında oynanacak dostluk maçında İtalyan teknik adamının takımının başında son kez görev alacağı vurgulandı.

    Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Giorgos Sarris, kararın maçın ardından yaptıkları toplantıda alındığını belirterek, "O maçın ardından Ranieri'nin sözleşmesinin feshetmekten başka seçeneğim yoktu" dedi.

    Yunanistan ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunan ve görevine son verilmesi halinde bu zaman dilimindeki alacaklarını da tahsil etme hakkı bulunan Ranieri'nin, kendisine yapılacak "daha az miktarda bir ödeme" karşılığında federasyonla anlaşma sağladığı belirtildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ