Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol İspanya Atletico Madrid ve Deportivo taraftarları arasında çıkan 1 kişinin ölümüne, 12 kişinin yaralanmasına neden olan kavgayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 24'e çıktı - Futbol Haberleri

    İspanya'nın başkenti Madrid'de Atletico Madrid ve Deportivo taraftar grupları arasında bu sabah çıkan kavgayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 24'e yükseldi.

    İspanyol basınında yer alan haberlerde, Deportivo taraftarı 1 kişinin ölümüne, iki takımın taraftarları ve polisin de arasında bulunduğu 12 kişinin yaralanmasına neden olan kavga sonrası kimlik tespitine başlayan polisin şimdiye kadar 24 kişiyi gözaltına aldığı belirtildi.

    İspanya'da birinci gündem maddesi olan olay sonrasında yazılı açıklama yapan Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Jose Ignacio Wert, "Spor dünyasında asla görmek istemediğimiz bir şey" ifadesini kullandı.

    Spor Yüksek Konseyinin (CSD) sporda şiddetle mücadele için kurulan ulusal komisyon ile sürekli irtibat halinde olduğunu, İçişleri Bakanlığı ile de birlikte hareket ettiklerini kaydeden Wert, ulusal komisyonun yarın sabah acil toplantı yapma kararı aldığını hatırlattı. İspanya'daki tüm siyasi partiler, CSD ve sporda şiddete karşı mücadele eden dernekler de kavgayı kınayan açıklamalar yaptı.

    Öte yandan dövülerek Manzanares Nehri'ne atıldıktan sonra hayatını kaybeden Deportivo taraftarının 43 yaşında ve 1 çocuk sahibi olduğu kaydedildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ