Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Süper Lig Fenerbahçe Fenerbahçe'nin borcu, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu - Fenerbahçe Haberleri

    Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, sarı-lacivertli kulüp için 2014 yılının başarılarla dolu bir şekilde geride kaldığını ifade ederek, "2014 yılı kulübümüz için şampiyonluklarla taçlandırılmış şekilde geçmiştir" dedi.

    Faruk Ilgaz Tesisleri'nde Vefa Küçük başkanlığında gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu toplantısına, kulüp başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı. "1 Milyon Üye" projesi doğrultusunda dün akşam Edirne'deki organizasyonda yer aldığı için geciken kulüp başkanı Aziz Yıldırım, başladıktan 1 saat sonra toplantıya katıldı.

    Fenerbahçe Kulübü için 2014 yılının bütün spor branşlarında başarılarla dolu olduğunu belirten divan kurulu başkanı Küçük, "2014 yılı kulübümüz için şampiyonluklarla taçlandırılmış şekilde geçmiştir" dedi.

    Kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ın kulüpte büyük değişikliklere imza attığını kaydeden Küçük, "107 yıllık kulüp tarihinin tüzüğünün tamamı 18 Mayıs 2014 yılında değiştirilmiş ve kulübün büyük hedeflerinin başında gelen 1 milyon üye kaydı, tüzük değişikliğiyle yürürlüğe konmuş, bugün de başarıyla üye kayıtları 81 ilimizde aynı hızla devam etmektedir. Forma giyen bütün sporcuları başarılarından dolayı ayrı ayrı kutluyoruz. Onlar alkışı hak ettiler" diye konuştu.

    Geçen yıl değişen tüzükle beraber, divan kurulu üyeliği sıfatını kazanmayla ilgili oluşan değişikliği anımsatan Küçük, "2529 divan kurulu üyemiz var. Eski tüzüğe göre 25 yılını dolduranlar otomatikman üyelik kazanıyorlardı. Yeni tüzükte yeni bir uygulama getirildi. 25 yılını dolduran üyeler ancak müracaatları halinde üyeliği hak ediyorlar. Artık her bir üyenin ayrı ayrı müracaat etmesi gerekiyor. Bir özeleştiri yapıyorum, belki de tüzüğü yaparken bunu yanlış yazdık" şeklinde konuştu.

    BORÇ 284.9 MİLYON LİRA

    Fenerbahçe Kulübü Denetleme Kurulu Üyesi Sadettin Nalbatoğlu, Fenerbahçe Kulübü Spor Kulübü Derneği'nin 284 milyon 953 bin 8 lira borcunun bulunduğunu açıkladı.

    Kurulun raporunu okuyan Nalbantoğlu, toplam borç rakamı 289 milyon 32 bin 931 liradan, mevcut ve alacaklar toplamı 4 milyon 79 bin 923 liranın çıkarılması sonucu kalan, 284 milyon 953 bin 8 liranın, ödenecek tüm net borç toplamı olduğunu bildirdi.

    Nalbantoğlu, banka ve finans kuruluşlarına olan 182 milyon 310 bin 897 toplam borçların yıllara göre dağılımının, 2015 yılı için 102 milyon 395 bin 928, 2016 yılı için 29 milyon 253 bin 255 lira, 2017-2021 arası borç toplamının 50 milyon 661 bin 714 lira olduğunu belirtti.

    Bağlı ortaklıklardan olan alacakların, bağlı ortaklıklara olan borçların ve eski ve yeni yöneticilere olan borçların bu tutarlara dahil olmadığını kaydetti.

    Nalbantoğlu, kulübün geçen yıl 171 milyon 311 bin 27 lira gelir elde ettiğini, 219 milyon 590 bin 373 lira gider yaptığını ve 48 milyon 279 bin 346 lira gider fazlası oluştuğunu kaydetti.

    Denetleme kurulu üyesi bu tutarların, iktisadi işletmenin gelir ve giderlerini kapsamadığını belirtti.

    YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU

    Faaliyet raporunu okuyan kulüp yönetim kurulu üyesi Turhan Şahin, geride kalan 3 aylık dönemi değerlendirdiği konuşmasında, Düzce'nin Topuk Yaylası'ndaki tesislerin arazisini satın alma işleminde son safhaya geldiklerini, stadın yanındaki Kenan Evren Lisesi arazisinin ise yasal olarak bu yılın haziran ayında kulübe devredilmesi gerektiğini kaydetti.

    Futbol takımının Spor Toto Süper Lig'in 16 maçlı ilk bölümünü Beşiktaş ve Galatasaray'ın önünde deplasman dezavantajına rağmen 1 puan önde tamamladığını hatırlatan Şahin, "Temennimiz ve arzumuz bu sezon da geçen yıllarda olduğu gibi, futbol takımının başarısı ve şampiyonluk ile 4. yıldız sevincini yaşatmasıdır" dedi.

    Şahin, son günlerde elde ettikleri başarılı sonuçlar nedeniyle masa tenisi ve boks şubelerini tebrik etti.

    Kulüp üyeliğinde 80 yılını dolduran 95 yaşındaki Ahmet Şemsettin Ergener'e ve üyelikte 60 yılı geride bırakan sarı-lacivertli kulübün efsanesi Can Bartu'ya plaket verildi.

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ