Habertürk
  Takipde Kalın!
   Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin
    Haberler Spor Futbol Spor Toto 2. Lig Karşıyaka Karşıyaka'dan Altay'a alkışlanacak destek - Futbol Haberleri

    Karşıkaya Taraftarlar Derneği ve Çarşı Grubu, bir açıklama yayınlayarak tarihinde ilk kez 3'üncü Lig'e düşen ezeli rakibi Altay'a, destek verdi.

    Altay'la 1'inci Lig'de 2008-2009 ve 2009-2010 sezonlarında birlikte play off'a çıkıp eli boş dönen Karşıyakalılar'ın destek mesajı, sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı. "Karşı Yakanın siyah beyazlı kardeşleri, üzülmeyin" başlıklı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

    "Sizinle beraber İzmirspor'da küme düştü. Hem de yıllar önce. Hala da düşmeye devam ediyoruz. Bizler sermayenin sermayesi hiçbir zaman olmadık. Boyun eğmedik, eğilmedik. Altyapınızdan çıkan onlarca başarılı sporcunuz oldu. Ama ne oldu? Siz bir verirken onlar 10 verdi. Elde tutulamadı. Her zaman onurlu, dik duran, mütevazı yönetim seçtiniz. Ama ne oldu? Bazıları da gitti sermayenin uşağı oldu, kendi semtlerine sahip çıkmak yerine yüzlerce kilometre ötedekilere sahip çıktı. Zaten sermaye de, ülkeyi yönetenler de KARŞI olduğumuz için terk ettiler, yalnız kaldık. Sizin başınıza gelen bizim de başımıza gelir. Bizde düşebiliriz diye sermayenin uşağı mı olacağız? Biz semtimize, renklerimize aşığız. Biz Cumhuriyetin çocuklarıyız. Üzülme Karşı Yakanın Siyah Beyazlı kardeşi. Dik duruşunla güzel yarınlar gelecek elbet."

    GÜNÜN ÖNEMLİ MANŞETLERİ