Günlük gelişmeleri takip edebilmek için habertürk uygulamasını indirin

Filistin Futbol Federasyonu, 2018 Dünya Kupası  Elemeleri kapsamında Suudi Arabistan ile yapılacak karşılaşmanın, Filistin'de  oynanmaması yönünde alınan karara tepki gösterdi.
 
Filistin Futbol Federasyonu Sözcüsü Teysir Nasrallah, "Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği'nin (FIFA)  federasyonumuza resmi bir şekilde bildirmeksizin aldığı bu haksız kararı kabul  etmiyoruz" dedi.
 
Suudi Arabistan Futbol Federasyonu'nun karşılaşmanın Filistin'de  oynanmaması için FIFA'ya özel gerekçeler sunduğunu ifade eden Nasrallah, "Oysa  biz mümkün olan tüm kolaylıkları sağlamaya ve çözüm bulmaya çalışıyorduk. Ama  Suudi Arabistanlılar bunu reddetti" diye konuştu.
 
Nasrallah, yasalara ve yönetmeliğe uygun, resmi bir şekilde FIFA'yı  protesto edeceklerini belirterek, FIFA'nın resmi üyesi olduklarını, Suudi Arabistan tarafından sunulan gerekçelerin de sporla alakalı değil siyasi olduğunu düşündüklerini dile getirdi.
 
Federasyonun, maçın Filistin dışında oynanmaması yönünde karar  alabileceğini vurgulayan Nasrallah, "3 puan kaybetsek de onurumuzu korumak daha  iyidir" ifadesini kullandı.
 
Suudi Arabistan Futbol Federasyonu, 13 Ekim'de Filistin ile yapılacak  karşılaşmanın Suudi Arabistan ve Filistin dışında başka bir ülkede gerçekleşmesi  konusunda FIFA'dan onay aldığını, kararın nihai ve bağlayıcı olduğunu  açıklamıştı. Suudi Arabistan'ın bu yönde attığı adımın, İsrail'in kontrol  noktaları ve geçiş konusunda duyulan endişeden kaynaklandığı belirtiliyor.